Knihovna

Nebeský muž

21. listopadu 2012 v 18:07 | Samko

Nebeský muž

Kniha Nebeský muž je silně dramatický příběh, který popisuje, jak Bůh uchopil mladého, hladovějícího chlapce z chudé vesnice v provincii Henan a použil si jej nadpřirozeným způsobem pro kázání evangelia v podmínkách kruté opozice. Bratr Yun je jedním z vedoucích čínské podzemní církve, mužem, který i přes svůj relativně mladý věk zakusil kvůli své víře dlouhotrvající věznění a mučení. Tato ohromující kniha se stane mezníkem ve vašem duchovním životě. Je hlubokou výzvou pro každého z nás, abychom uchopili svůj kříž a následovali Ježíše.


(doporučuje Samko B.).

Zlaté ruce

29. února 2012 v 19:21 | Megi


Pokud se někdo narodí v černošském ghettu, vyrůstá v neúplné rodině a ve škole platí za jednoho z nejhorších, pak asi není těžké odhadnout, "co z toho dítěte bude". Život však někdy přináší nečekaná rozuzlení.
Tak je tomu i v tomto čtivém příběhu světornámého neurochirurga Bena Carsona. Druhá část obsahuje několik poutavých příběhů dětských pacientů, kterým Ben Carson zachránil život. Dominuje příběh siamských dvojčat spojených temenem hlavy, které v r. 1987 operační tým pod vedením MUDR. Bena Carsona poprvé úspěšně oddělil a vstoupil tak do historie medicíny.

Hledání pramene - První setkání s Božím slovem

15. listopadu 2011 v 12:29 | Michal
Kniha: Hledání pramene - První setkání s Božím slovem

Autor: Neil Anderson, Hyatt Moore

Dorostenec: Michal K.

Recenze: Neil Anderson s manželkou Carol se věnoval dvacet let překladu Bible do folopštiny, což je jazyk jednoho kmene na Papui - Nové Guinei. Kniha vydaná misijní organizací Wycliffe přináší jedinečný pohled na každodenní život misionářů s jeho radostmi i strastmi při překladu Bible do jazyka, který nemá ani písmo. Zachycuje s přestávkami několikaleté období od tvorby abecedy, přes zapisování prvních slov až po hledání vhodných slov do jednotlivých veršů. Často se s odstupem ukazuje, že má slovo ve skutečnosti úplně jiný význam. Kniha zachycuje i radostní přijetí Božího slova u Folopů a radost, že je někdo má rád. Pro ty, koho překlad Bible nebo dobrodružné zážitky zajímají, rozhodně doporučuji. Kniha má okolo 150 stran a obsahuje i fotky. Knihu půjčím po domluvě komukoliv z dorostenců.

Série Zakázaná zóna

1. dubna 2011 v 15:30
Mám pro vás úžasnou příležitost si tuto sérii úžasných křestanských knih přečíst!!! K Vánocům jsem dostala všech 12 dílu Zakázané zóny a jsem ochotná je půjčit každému dorostecnci. S tímto záměrem jsem je chtěla...ale i proto, že mi je doporučilo hooodně kamarádu, kteří říkali, že jsou fakt úžasné a rozhodně si je mám přečíst. Takže jsem si je přála pod stromeček a mám je :D Už jsem přečetla všech 12 dílů a musím říct, že je mě to fakt nadchlo. Každá z těch knih má v sobě něco úžasného. U žádné jsem se nenudila...od 1 stránky byla každá akční a zábavná. Bavilo mě to tak, že jsem přečetla vždy 1 díl za 1 den :D Ale musím trochu upozornit ty, kteří se bojí..protože jsem některé díly četla v noci a je to dost strašidelné :D :D Je super, že nejsou moc dlouhé a moc mi pomohly..protože jsem vůbec nečekala co všechno nás může odvést od víry v Ježíše Krista a teď už to vím a můžu být na to třeba i připravená. Fakt moc doporučuji.. Takže kdo si chce tyhle knihy půjčit....neváhejte...stačí mi říct...ráda půjčím :D :D Ale doporučuji si je číst po řadě..a né nejpreve třeba 6 a potom 3 atd. protože to na sebe úplně navazuje..vždycky zkončí jeden příběh..a hned další kniha na to navazuje a začíná další...a nepochopili byste to. Takže vždy napište do komentářů...nebo mi řekněte na dorostě...a já vám to potom přinesu.

Série knih Zakázaná zóna je řadou strhujících dobrodružství o střetu křesťanů s okultismem. Dospívající sourozenci Rebeka (17) a Scott (15) zjišťují, jak zákeřné jsou léčky jejich nepřítele, ale především jak nesmírná je moc Ježíše Krista, která jim dává sílu k vítězství.


Klikni na celý článek!

 
 

Reklama