Zamyšlení

29. listopadu 2015 v 17:14 | Leňa K. |  Zamyšlení dorostenců
Měla jsem se zamyslet nad otázkou- Když jsem před nějakým důležitým rozhodováním, podle čeho se rozhoduji?
Jelikož mi je terpve 15 a jsem ještě dítě :D tak jsem v životě zatím neměla moc důležitých rozhodování. Nejtěžší pro mě bylo se rozhodnout na jakou půjdu střední. Nechápala jsem jak si má 14leté děcko vybrat povolání neboli školu, které ho bude bavit a to povolání pak bude dělat až do stáří. Modlila jsem se za to ať si vyberu správnou školu a nesnášela jsem když se mě někdo zeptal na jakou školu chci jít -_- jelikož jsem to do listopadu sama nevěděla. Tak jsem se rozhodla pro zdravku a myslela jsem si že mě může bavit a další důvod proč jsem si ji vybrala byl ten, že jsem nechtěla jít na obchodku nebo gympl, protože tam jdou skoro všichni. Ale nemám nic proti lidem, kteří tam chodí, jen jsem tam sama nechtěla jít. Chtěla jsem jít na školu s nějakým zaměřením, že když dodělám maturitu tak už můžu pracovat a nemusím jít na výšku. Protože bych radši pracovala v nemocnici a ne kajsik dřepěla ve škole. Chápu vysoké školy jsou důležité, ale nemyslím, že každý musí jít na výšku. Ale beztak, že skončím na nějaké výšce, samozřejmě pokud mě tam vezmou :D ale to už je jiná věc. Tak jsem si podala přihlášku na zdravku a jako druhou školu jsem si dala obchodku, jelikož se tam hlásila i Majda :D Když byl den přijímaček tak mi někteří lidi psali povzbuzující smsky, což pomohlo, takže děkuju J a já nebyla vůbec nervózní. Byla jsem úplně v klidu a pohoda. Nakonec mě vzali na obě školy a já skončila na zdravce a vím, že to bylo to správné rozhodnutí. První důkaz byl ten že jsem se tam dostala :D a druhý je, že jsem ve zprávách slyšela, že nějací ti poslanci budou v lednu 2017 projednávat, že už po maturitě budou ti lidi všeobecné sestry a ne zdravotniční asistenti. Tím pádem bych nemusela jít na vysokou :D Tak jsem si tak říkala Pane díky jsem na správném místě.
Ale důležité rozhodnutí může být i při pokušení. Když se nás Satan snaží svést z té dobré cesty. Kolikrát jsem si už říkala, že když bude pokušení, že se ovládnu ale kdeže :D např. včera jsme psali písemku ze somatologie a s Moňou, to je moje spolusedící, jsme už dostaly ty papíry a ona ty naše písemky prohodila a já jsem dostala tu těžší. Tak jsem měla chuť že ji zliskám :D protože ona si vzala tu lehčí a ta písemka byla rozdělená na 2 části a už teď vím že z té jedné dostanu 4 nebo hůř :D a z té druhé snad lepší známku. Když jsme dopsali tu písemku tak jsem na ní byla zlá a řekla jsem ať se konečně začne učit takovým hnusným tónem a jakmile jsem to řekla tak jsem toho litovala.Bála jsem se, že bude naštvaná a kupodivu nebyla, ale i tak jsem se s ní rozdělila o svojí svačinu jako omluvu. Takže rada pro Vás naučte se krotit svůj jazyk ať neříkáte takové zlé věci, protože Vás to pak bude mrzet.

A na závěr bych vám chtěla popřát hodně štěstí a síly v pokušeních a vy kdo se rozhodujete na jakou školu půjdete tak se za to MODLETE! Protože to je to nejlepší co můžete udělat J
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.