Schopnost lišit se

10. října 2015 v 22:55 | Vaše Léňa |  Zamyšlení dorostenců
Čaute. Dneska jsem si všimla, že téma týdne na blogu je "schopnost lišit se". Osobně si myslím, že toto téma je pro nás křesťany jako stvořené. To, co vám tady budu psát je čistě z mojí hlavy. Takže... schopnost lišit se. Myslíte si sami o sobě, že se dokážete lišit od ostatních? Nejdete často s "proudem"? Dokazujete všem ostatním, že jste křesťané? Nesnažíte se zatajit svou víru? Zkuste si sami za sebe odpovědět. Jsou to otázky na které se často sama sebe ptám. Někdy mám kladnou odpověď, jindy ne. Život křesťana je jako sinusoida(= graf sinu v reálném oboru, lajcky pravidelná křivka v grafu funkce sinus). Nejsem dokonalý křesťan. Ale kdo je? Nikdo z nás. Když jsem nastoupila do Oder, myslela jsem si, že zvládnu být silný křesťan. Chtěla jsem být příladem pro ostatní. Držela jsem se, ale ne vždy to bylo jednoduché. Určitě to všichni znáte. Nebyla jsem si často jistá, že jsem ten správný příklad. Když jsem byla poprvé ve své nové třídě, řekla jsem si, že budu neovlivnitelná. Svým způsobem jsem se dlouho držela. Neklesla jsem úplně hodně, ale byla to lehká sinusoida. Uvědomovala jsem si svoje chyby a snažila jsem se nějak napravit. Často se nedokážu lišit. Někdy si tak říkám jestli dělám to, co říkám. Každý z vás s tím má určitě problém. Říkáme kdo ví co, ale neděláme to. Snažím se lišit od těch ostatníc nekřesťanů. Vůbec to není jednoduché. Pochybuju, že by někdo z vás chtěl být ten "outsider" na kterého si všichni ukazují a říkají o něm, že je divný. A to jenom proto, že je věřící. Nikdo to nechce zažívat. Ani já ne. Říkala jsem si jak to udělat, abych nebyla ta divná křesťanka. Aby si nemysleli, že víra člověka nějak omezuje. Řekla bych, že se mi to z části podařilo. Ono je těžké být pět dnů v týdnu a ještě k tomu celých 24 hodin s lidma, které zajímá jenom to kde jim prodají chlast, cigarety, kde seženou trávu, kdy a kde se můžou s někým vyspat a na jakou párty zajdou o víkendu. Jejich historky jsou pak sice vtipné, ale neví kestli bych to taky tak chtěla mít. Chci, aby ve víře v Boha viděli něco víc. Aby v tom viděli tu pravou svobodu. Chci vám říct, že je naším úkolem jim ukazovat, že zažíváme pravou svobodu.
Pište mi do komentářů kdyžtak nějaké ty reakce. Mohli bychom klidně rozjet diskuzi! Pokud se vám to zdá nějak chaotické tak se moc omlouvám. Nejsem žádný bezvadný myslitel. Píšu jak cítím. Takže vám přeju hodně síly do školy, a ať máte "schopnost lišit se".
 


Komentáře

1 F F | 15. října 2015 v 20:20 | Reagovat

I'm apologize !
Čtu to až teď, ve čtvrtek večer...
Já myslel, že to je nějaký článek, někde z netu stažený hele :-|
Piš dál ! Pro mě poučení -> číst vše, co tu je 8-)
Dobré, veeeelmi dobré, že píšeš něco TY a ne že to je jen z nějakých jiných stránek :D
Teď už asi nebudu nijak více reagovat, však zajtra sa uvidíme ;-)

2 dorost-tranovice dorost-tranovice | 16. října 2015 v 11:37 | Reagovat

Však v klidu :) jsem ráda, že aspoň někdo reaguje. Budu se snažit tady něco teda svojeho psát :) a uvidíme se až příští týden.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.