Prosperuješ? (1)

10. června 2015 v 18:21 |  Zamyšlení
"… Bůh … nás učinil, a ne my sami sebe…" Žalm 100:3
Potřebuješ novou motivaci? Podívej se na palmu. Vezmi si od ní několik ponaučení:
1) Můžeš ji pokácet, ale nemůžeš ji zabít! U většiny stromů jsou nerostné látky a živiny potřebné pro přežití na povrchu, hned pod kůrou. Proto po skácení stromy rychle hynou. U palmy je to jinak. Živiny čerpá z nitra, proto se jí daří dobře, dokonce i za útoku. Poslouchej: "Tento poklad máme … v hliněných nádobách…" (2. Korintským 4:7). Je to úžasné: i když hliněná nádoba zvenčí praskne nebo se nějak poškodí, poklad uvnitř je v bezpečí, mimo dosah nepřítele!
2) Může se ohýbat, ale nezlomí se. Tropické větry dokáží vyvrátit většinu stromů, ale palmu ne: palma se ve vichřici ohýbá, někdy až úplně k zemi, ale když bouře pomine, znovu se napřímí a v místě, kde byla ohnutá, dokonce zesílí. Jak krásný obraz! Pán nás stvořil tak, abychom se mohli ohnout, ale nezlomili se, protože Bůh nám dává "… sílu, která vydrží nesnesitelné a přelévá se do radosti" (Koloským 1:11, přel. z angl.).
3) Hloubka u ní vždy přesahuje výšku! Zatímco kořeny většiny stromů sahají jen pár metrů pod zem, u palmy mohou jít do hloubky stovek metrů, odkud čerpají vodu. David řekl: "Jako laň dychtí po bystré vodě, tak dychtí duše má po tobě, Bože!" (Žalm 42:2).
Jdi do hloubky, pracuj na svém vztahu k Bohu a nebudeš nikdy vyprahlý, nikdy tě nic nevykoření ani neodvane!
Zdroj:spkd.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.