Někdo tě stále sleduje

9. června 2015 v 20:22 |  Zamyšlení
"Tak ať svítí vaše světlo před lidmi…" Matouš 5:16
Jeden reportér se zeptal slavného hráče košíkové Joa DiMaggioa: "Vypadá to, jako byste pokaždé hrál se stejným nasazením. Honíte se za míčem ve vzduchu, sbíráte všechny přízemní míče, a to i když Yankees s převahou vyhrávají a už to není možné zvrátit. Proč to děláte?" DiMaggio odpověděl: "Pokaždé si připomínám, že by na tribuně mohl být někdo, kdo mě ještě nikdy předtím neviděl hrát."
Takový způsob nesobeckého uvažování je dobré si osvojit a zachovávat, abys mohl v dobrém ovlivnit lidi pro Boha. Stojí to energii a cílevědomost, ať už pracuješ s jednotlivcem nebo se skupinou, ale vyplatí se to. Židovského předáka Nikodéma přitáhlo ke Kristu to, že poslouchal jeho vyučování a zpovzdálí sledoval jeho činy. Je pravda, že přišel za Ježíšem v noci, protože se bál výsměchu. Nicméně přišel, protože nedokázal zůstat stranou (viz Jan 3:1-21).
Pavel napsal, že jsme listem, který všichni "… znají a mohou číst" (2. Korintským 3:2). I tebe někdo sleduje, jak se vypořádáváš s problémy, jak jednáš se svou rodinou a zaměstnanci, co děláš, když nemáš šéfa za zády, a jak reaguješ na kritiku nebo na pokušení. Nezklam ho. Ježíš řekl: "Vy jste světlo světa. Nemůže zůstat skryto město ležící na hoře. A když rozsvítí lampu, nestaví ji pod nádobu, ale na svícen; a svítí všem v domě. Tak ať svítí vaše světlo před lidmi, aby viděli vaše dobré skutky a vzdali slávu vašemu Otci v nebesích" (Matouš 5:14-16).
Zdroj:spkd.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.