Bůh ví, co jsi udělal

6. června 2015 v 20:09 |  Zamyšlení
"Veškeré dílo Bůh postaví před soud, i vše, co je utajeno, ať dobré či zlé." Ka­zatel 12:14
Jednou z hlavních Božích charakteristik je vševědoucnost. Toto slovo se skládá ze dvou částí. První tvoří "vše", druhou "vědoucnost", která souvisí s poznáním. Znamená to, že vševědoucí Bůh ví o všem, co řekneš, ví o všem, co si myslíš, a ví o všem, co děláš.
Jeden bohatý starý muž, který byl téměř hluchý, dostal naslouchadlo. Když šel na pravidelnou kontrolu, lékař mu řekl: "Vaše rodina je určitě šťastná, že teď slyšíte." Děda odpověděl: "Vlastně jsem jim o tom naslouchadle ani neřekl. Jenom posedávám a poslouchám, co si povídají - a už jsem dvakrát změnil poslední vůli!"
Bůh ti chce žehnat, ale tvůj hřích a neposlušnost mu mohou bránit, aby to mohl dělat. Když David spáchal cizoložství s Batšebou, pokusil se to skrýt. Bůh ho ale konfrontoval. V Božích očích je jen jedna věc horší než hřích: tvoje neochota k hříchu se přiznat. David nakonec přiznal pravdu a modlil se: "Proti tobě samému jsem zhřešil, spáchal jsem, co je zlé ve tvých očích" (Žalm 51:6). Potom dodal: "Zbav mě hříchu, očisť yzopem a budu čistý, umyj mě, budu bělejší nad sníh" (Žalm 51:9). Všimni si dvou důležitých slov: první je "yzop", což znamená větvičku namočenou v krvi během svátku Pesach, druhé je "umyj". David potřeboval duchovní koupel a Bůh mu ji dal. Ve skutečnosti je to tak, že: "Veškeré dílo Bůh postaví před soud … ať dobré či zlé" (Kazatel 12:14). Nezáleží na tom, jak zle jsi selhal. On tě očistí, odpustí ti a obnoví tvou radost.
Zdroj:spkd.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.