Přestaň kontrolovat

21. května 2015 v 16:30 |  Zamyšlení
"Láska … nehledá svůj prospěch…" 1. Korintským 13:5
Na jednom letním táboře probíhala diskuse o stvoření a jedno dítě se zeptalo: "Jestli má všechno nějaký smysl, proč tedy Bůh stvořil jedovatý břečťan?" Druhé odpovědělo: "Protože ví, že jsou věci, od kterých bychom se měli držet dál!"
Jenže pokud máš o věcech pochybnosti a necháš se ovládat svou přirozeností, není snadné držet se dál. Bible přikazuje: "Proto opustí muž svého otce i matku a přilne ke své ženě a stanou se jedním tělem" (1. Mojžíšova 2:24). Všimni si slov "stanou se". "Opustit" je snadné, ale "stát se" je obtížná věc. Vyžaduje to lásku, trpělivost, laskavost a tvrdou práci. Ježíš řekl: "Ať se vaše srdce nechvěje a neděsí!" (Jan 14:27). Děláš to pro sebe! Nauč se pouštět věci a pracuj na rozvíjení ovoce Ducha ve svém životě.
"Pustit" neznamená, že ti má být všechno jedno; znamená to jenom dovolit druhým, aby se učili svým vlastním způsobem a prostřednictvím svých vlastních zkušeností. Předpokládá to soustředit se na Ježíše, místo být posedlý chováním druhého člověka. "Stvoření opírající se o tebe chráníš pokojem, pokojem, neboť v tebe doufá" (Izajáš 26:3). Zaměř své myšlenky na Boha, ne na druhé. "Pustit" znamená "zajímat se" místo "pečovat". Znamená to vystoupit ze středu a nesnažit se ovlivňovat výsledek manipulací, posuzováním, neustálým rýpáním, nadáváním, hádáním se, kritizováním nebo usměrňováním. Znamená to procházet každým dnem s Boží pomocí a radovat se z každého okamžiku. Znamená to uvědomit si, že jediný člověk, kterého můžeš "změnit", jsi ty sám. Znamená to méně se bát a víc důvěřovat. To je jediný způsob, jak být šťastný.
Zdroj:spkd.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.