Modlitba musí být tvou prioritou (3)

8. května 2015 v 18:54 |  Zamyšlení
"… je třeba stále se modlit a neochabovat." Lukáš 18:1
Kdyby někdo ohrožoval tvůj domov nebo společenství, nebránil bys je? Ony ale pod útokem jsou, jenom nepřítel je neviditelný. Pavel řekl, že lví podíl zodpovědnosti za zastavení těchto útoků leží na křesťanských mužích. "Chci tedy, aby se muži ve shromáždění modlili…" (1. Timoteovi 2:8). Slovo "muži" zde neznamená obecný pojem pro lidskou rasu nebo člověka. Jsou zde skutečně míněni muži. Neznamená to ale, že modlitba je určená pouze mužům. Modlit se musí všichni křesťané. Ani to neznamená, že modlitba je jediná věc, kterou máme dělat. Je to ale první věc, kterou bychom měli dělat!
John Bunyan řekl: "Pokud ses modlil, můžeš dělat víc, než se jen modlit; pokud ses ale nemodlil, nemůžeš dělat nic jiného, než se modlit." Jakub řekl: "Velkou moc má vroucí modlitba spravedlivého" (Jakub 5:16). Všimni si slova "spravedlivého". Každý věřící je oblečen do Kristovy spravedlnosti. To znamená, že jsi před Bohem ve správném postavení. Existují dva druhy spravedlnosti: poziční a praktická. Svou spravedlnost musíš denně žít, zatímco necháváš Ducha svatého, aby tě očišťoval, naplňoval a používal si tě. Stejně jako nechceš pít ze špinavého šálku, Bůh nechce slyšet modlitby křesťana, jehož život je zanesený odpadky. Modlitba, na jakou Bůh odpovídá:
1) Přichází z čistého srdce.
2) Má naléhavost a intenzitu, které ukazují, že to není jen pár přání, která jsi vyslovil, abys vyzkoušel, kterých z nich si Bůh všimne.
3) Je v souhlasu s Božím Slovem a jeho záměry.
4) Přichází z nerozpolceného srdce, protože: "Kdo pochybuje … Ať si … nemyslí, že od Pána něco dostane…" (Jakub 1:6-7).
Zdroj:spkd.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.