Duch svatý (3)

28. května 2015 v 10:24 |  Zamyšlení
"… Duch svatý … ten vás naučí všemu…" Jan 14:26
Odcházející učitel může žákům představit svého nástupce. Stejně nám Ježíš představuje Ducha svatého. A jakou zvučnou podporu mu dává! Nazývá jej svým "Zástupcem". Duch svatý, který je v tobě, přichází v Kristově jménu se stejnou autoritou a stejnou mocí. Je povzbudivé to vědět, když vstupuješ do nového období života, v němž tolik věcí bude fungovat jinak.
Různé překlady tohoto verše dávají Duchu svatému různé názvy. V biblickém překladu Message je místo slova "Přímluvce" použito "Přítel". V překladu New King James je nazýván "Pomocníkem", v překladu Amplified Bible je označován jako "Přímluvce, Obhájce a Ten, kdo posiluje". V řeckém originálu je Duch svatý nazýván "paraklétos"; toto slovo je složené ze dvou částí: "para", což znamená "po boku" a "klétos", což je "ten, kdo je ti přidělen".
Duch svatý ti byl přidělen, aby šel po tvém boku. On je ztělesněním Ježíše v tobě. Chápeš, jak moc učedníci potřebovali takové povzbuzení? Je čtvrteční večer před ukřižováním. Do východu slunce všichni opustí Ježíše. Do dvaceti čtyř hodin bude Ježíš viset na kříži a jim se bude zdát, že se jejich svět převrátil vzhůru nohama. Ježíš ale chce, aby věděli: "Nikdy nebudete čelit budoucnosti bez mé pomoci." To samé platí i pro tebe. Ať tvá cesta vede kamkoliv, on je ti po boku. Jeden skladatel písní napsal: "On jde se mnou, mluví se mnou. Říká mi, že jsem jeho. Radost, kterou prožíváme, když jsme spolu, nikdo jiný nikdy nepoznal."
Zdroj:spkd.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.