Dones je k Ježíši

23. května 2015 v 16:11 |  Zamyšlení
"… shodnou-li se dva z vás na zemi v prosbě o jakoukoli věc, můj nebeský Otec jim to učiní." Matouš 18:19
Čtyři muži přinesli k Ježíši ochrnutého člověka. Když se kvůli davu nemohli k němu dostat, odkryli střechu nad místem, kde byl, a spustili lůžko s ochrnutým dolů. Když Ježíš viděl jejich víru, řekl ochrnutému: "… vstaň, vezmi své lože a jdi" (Marek 2:11). Příběh tohoto muže nám ukazuje, že někteří lidé nejsou schopni se dostat k Ježíši sami; znemožňuje jim to jejich stav. Všimni si zde tří důležitých věcí:
1) Bylo k tomu zapotřebí čtyř lidí, kteří měli víru. Duchovní synergie působí zázraky. Proto hledej modlitební partnery, kteří budou stát spolu s tebou. Ježíš řekl: "… shodnou-li se dva z vás na zemi v prosbě o jakoukoli věc, můj nebeský Otec jim to učiní" (Matouš 18:19).
2) Nenechali se zastavit davem. Dav měl svůj vlastní plán. Někteří z nich byli zvědaví, jiní kritičtí a další byli upřímní hledači. Abys své milované mohl přinést k Ježíši, budeš muset překonat cokoliv a kohokoliv, kdo ti bude stát v cestě.
3) Rozebrali střechu. Stůj na Božích zaslíbeních, pozvedni hlas v modlitbě, "rozeber střechu", jestli musíš, ale nevzdávej se. Ježíš je nezklamal, a nezklame ani tebe. Je těžké nést břemeno druhého člověka, ale když dodržíš svou část dohody, Bůh dodrží tu svou. Nepoddávej se únavě nebo malomyslnosti. Nepřestávej, dokud je nedoneseš k Ježíši.
Zdroj:spkd.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.