Přines Bohu "prvotiny" svého času

12. dubna 2015 v 14:11 |  Zamyšlení
"… a tam budu vyhledávat … prvotiny vašich darů se všemi vašimi svatými dary." Ezechiel 20:40
Ve starozákonní době měla být první část sklizně s vděčností nabídnuta Bohu. Takže když Bůh říká: "… a tam budu vyhledávat … prvotiny vašich darů se všemi vašimi svatými dary" (Ezechiel 20:40), znamená to, že místo toho, aby ses snažil vměstnat Boha někam do svého časového rozvrhu, musíš ho postavit na první místo. Uvědom si, že on chce tvé "prvotiny", ne tvé zbytky.
Jeden biblický učitel řekl: "Naučil jsem se každý den začít tím, že přinesu Bohu prvotiny svého času. Uvědomil jsem si, že se mi nepodaří zvládnout den v pokoji, pokud to neudělám. Takže si každé ráno udělám kávu a pak, obvykle stále ještě v pyžamu, strávím s Bohem tolik času, kolik potřebuji, abych získal jistotu, že jsem schopen se po celý den řádně chovat a nést ovoce Ducha. Naučil jsem se využít nejlepší část svého dne k tomu, abych dal Bohu nejlepší část svého srdce."
Když dáš Bohu první okamžiky rána, pomáhá ti to udržovat po zbytek dne priority ve správném pořadí. Nepoužívej tento čas s Bohem k meditování nad svými problémy. Ať je tvé srdce ve stejném postoji jako žalmistovo: "Já však, Hospodine, důvěřuji tobě, pravím: 'Ty jsi můj Bůh, moje budoucnost je ve tvých rukou'" (Žalm 31:15-16). Všimni si slov "moje budoucnost je ve tvých rukou". Každý den přinese okamžiky radosti, zkoušek, problémů a pokušení. Proto se musíš modlit: "Pane, v každé hodině tohoto dne jsem závislý na tobě. Ať ti moje slova, postoje, rozhodnutí a mé jednání přinesou slávu."
Zdroj:spkd.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.