Jak dosáhnout velkých věcí (2)

13. dubna 2015 v 18:58 |  Zamyšlení
"Jestliže to král uzná za vhodné a jestliže tvůj služebník došel tvého zalíbení…" ­Nehemjáš 2:5
Modli se o přízeň správných lidí. Když studuješ životy úspěšných lidí, zjistíš, že měli vizi, trpělivost, odhodlání, charakter a talent. Najdeš ale ještě jednu věc, která se u nich projevovala - přízeň. Některé zavřené dveře se otevřou, když k nim ve víře přistoupíš, jiné se ale otevřou pouze s pomocí těch správných lidí. Tehdy potřebuješ přízeň!
Alex Haley, autor knihy "Kořeny", měl ve své kanceláři obrázek, na kterém byla želva sedící na kůlu u plotu ve výšce 2,4 metru. Popisek obrázku zněl: "Můžeš si být jistý, že se tam nedostala sama!"
Nehemjáš potřeboval armádu, která by ho chránila, a zdroje, které by mu umožnily stavět. Proto se modlil a potom šel k jedinému muži, který mohl zajistit vše, co bylo potřeba: ke králi. Řekl mu: "Jestliže to král uzná za vhodné a jestliže tvůj služebník došel tvého zalíbení, propusť mě do Judska, do města, kde jsou hroby mých otců, abych město znovu vystavěl" (Nehemjáš 2:5). Král jeho prosbu vyslyšel.
Máme zde další důležitou lekci: Když je tvé srdce připraveno podporovat Boží království, Bůh ti dá "královské kontakty". Buď ale opatrný. Pomoc nemusí vždycky přijít od lidí, od nichž to očekáváš, s nimiž souhlasíš nebo je dokonce máš rád. Bůh si použil pohanského krále, aby pomohl Nehemjášovi a chudou vdovu, aby nasytil proroka Elijáše. Nediktuj Bohu, koho si může nebo nemůže použít. Jenom se modli o přízeň, očekávej ji a přijmi ji s díky, ať ji Bůh pošle v jakékoliv podobě.
Zdroj:spkd.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.