Jak Bůh pracuje (3)

10. dubna 2015 v 14:51 |  Zamyšlení
"Vzal ho za pravou ruku a pomáhal mu vstát…" Skutky 3:7
Všimni si několika věcí:
1) Petr dovolil Bohu, aby změnil jeho plány. "Petr a Jan šli o třetí hodině do chrámu k odpolední modlitbě" (Skutky 3:1). Je modlitba důležitá? Ano, je velmi důležitá! Může se ale stát, že jsi tak zaměstnaný sborovými aktivitami, že projdeš kolem trpících lidí, kteří sedí na "chrámovém prahu". Musíš být Bohu k dispozici, musíš být ochoten změnit plány v okamžiku, kdy ti to řekne, a musíš být citlivý vůči potřebám lidí.
2) Petr použil jméno, které je větší než jakýkoliv problém. "Ve jménu Ježíše Krista Nazaretského vstaň a choď!" (Skutky 3:6). A muž začal chodit! Pavel napsal, že Bůh Ježíše vyvýšil, "… aby se před jménem Ježíšovým sklonilo každé koleno … každý jazyk aby vyznával: Ježíš Kristus jest Pán" (Filipským 2:10-11). Ptáš se, co znamená to jméno? V tomto případě znamená všechno! Před Ježíšovým jménem se třese peklo, hřích je odpuštěn, nemoc je uzdravena a úporné návyky jsou zlomeny.
3) Petr udělal něco víc, než že se modlil. Podal pomocnou ruku. "Vzal ho za pravou ruku a pomáhal mu vstát; a v tom se chromému zpevnily klouby, vyskočil na nohy, vzpřímil se a začal chodit" (Skutky 3:7-8). Jsi obklopen lidmi, kteří potřebují pomoct postavit se znovu na nohy duchovně, emocionálně, fyzicky a finančně. Podej jim v lásce ruku a zvedni je! Není třeba, abys zbytek života trávil tím, že je budeš podporovat. Oni potřebují jen podanou ruku - potřebují, abys je přivedl k tomu, kdo na ně čeká a je schopen naplnit jejich potřeby. Bůh si použil Petra, aby zprostředkoval vysvobození tohoto muže, a stejně si může použít i tebe. Musíš ale být připraven.
Zdroj:spdk.cz
 


Komentáře

1 Philipanync Philipanync | E-mail | Web | 29. listopadu 2017 v 5:14 | Reagovat

ome people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-generique-sans-ordonnance/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-generique-sans-ordonnance/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.