Jak Bůh pracuje (1)

8. dubna 2015 v 17:11 |  Zamyšlení
"Hle, nyní je čas příhodný, nyní je den spásy!" 2. Korintským 6:2
Ve třetí kapitole Skutků je příběh o uzdravení chromého muže, který je velmi poučný. Po několik příštích dnů se jím budeme zabývat:
1) Ten chromý muž byl v dobré situaci, ale nijak se z toho neradoval. "Právě tam přinášeli nějakého člověka chromého od narození; každý den ho posadili u chrámové brány, které se říká Krásná, aby prosil o almužnu ty, kdo tam vcházeli" (Skutky 3:2). Když máš těžko odstranitelný problém, nedokážeš se radovat, přestože jsi v dobré situaci.
2) Odpověď byla blízko, ale mimo jeho dosah. Každý den seděl u chrámové brány a díval se na druhé, jak jdou dovnitř a jsou požehnaní. Mojžíšův zákon mu ale kvůli jeho stavu bránil udělat totéž. Jak jsi na tom ty? Chodíš do sboru, ale nejsi schopen přijmout, co Bůh pro tebe má? Zpíváš písně, modlíš se a posloucháš kázání, ale máš pořád stejný starý problém?
3) Když nastala chvíle jeho vysvobození, potřeboval pomoc, aby se jí mohl chopit. "Petr však řekl: … Ve jménu Ježíše Krista Nazaretského, vstaň a choď!' Vzal ho za pravou ruku a pomáhal mu vstát…" (Skutky 3:6-7). Ten muž neměl žádný důvod si myslet, že dnešek bude jiný. Nevěděl, že Bůh ve svém kalendáři určil tento den jako den jeho vysvobození.
Stejný může být pro tebe i dnešní den! "V čas příhodný jsem tě vyslyšel, v den spásy jsem ti přispěl na pomoc" (2. Korintským 6:2). "Příhodný čas" pro tebe je teď. Nic se ale nestane, pokud si neuvědomíš, že potřebuješ Boha, a nebudeš připraven přijmout jeho pomoc. Znamená to mít stále silnou víru, otevřené srdce a vyhlašovat Boží zaslíbení nad svou situací.
Zdroj:spkd.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.