Hlad po Božím Slovu

1. dubna 2015 v 18:41 |  Zamyšlení
"… jako novorozené děti mějte touhu jen po nefalšovaném duchovním mléku, abyste jím rostli ke spasení." 1. Petrova 2:2
Dokud neuslyšíš o půlnoci křik novorozence, nedokážeš si představit intenzitu, s níž touží po mléku. Co je mu po tom, že jsi celý den pracoval nebo že jsi jej nakrmil teprve před hodinou? Seznam věcí, kterých se kojenec dožaduje, je tak jasný a přehledný, jak jen to jde: chce jíst právě teď!
Kdy ti naposledy o půlnoci natolik kručelo v duchovním žaludku, že jsi prostě musel vstát a nakrmit svou duši Božím Slovem? Petr dává návod, jak tento problém řešit: "Odhoďte tedy všechnu špatnost, každou lest, přetvářku, závist, jakékoliv pomlouvání a jako novorozené děti mějte touhu jen po nefalšovaném duchovním mléku, abyste jím rostli ke spasení; vždyť jste 'okusili, že Pán je dobrý!'" (1. Petrova 2:1-3). Všimni si slov "vždyť jste okusili". Pokud jsi ochutnal kvalitní jídlo, nespokojíš se s nekvalitními náhražkami. Tvé duchovní chuťové pohárky ti to nedovolí. Stejně jako nemůžeš ignorovat hlad malého dítěte, nemůžeš ani oklamat jeho vnímání chuti. Když začneš do mléčné výživy přimíchávat věci, které tam podle jeho chuťového vzorce nepatří, jeho chuťové pohárky a žaludek to odmítnou. Slyšel jsi někdy o "zvracení proudem"?
Nekvalitní jídlo je určeno k tomu, aby provizorně uspokojilo tvou potřebu. Na chvilku zažene hlad, ale neposkytuje skutečné živiny. Poznáš to podle toho, že jsi duchovně podvyživený a nedostatečně duchovně vyspělý. Petr říká, že symptomy duchovní podvýživy jsou špatnost, lest, přetvářka, závist a pomlouvání. Takže otevři Bibli a modli se: "Pane, dej mi hlad po svém Slovu!"
Zdroj:spkd.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.