Tři věci, které jsme si vzájemně povinováni

21. ledna 2015 v 16:17 |  Zamyšlení
"Toužím … abychom se spolu navzájem povzbudili vírou…" Římanům 1:11-12
Pavel píše o třech věcech, které jsme si vzájemně povinováni. Podívejme se na ně:
  1. "Bůh … je mi svědkem, jak na vás bez ustání pamatuji při všech svých modlitbách…" (Římanům 1:9-10). Jakýsi neznámý básník napsal: "Já býval v hlubinách zoufalství, kde je stín - po modlitbách tvých však jsem šplhal do výšin." Nikomu nemůžeš lépe prokázat lásku a zájem než tím, když mu řekneš: "Modlím se za tebe," a opravdu se modlíš! Modlitba zve do situace Boha a nebeským silám dává moc začít jednat a přinést změnu.
  2. "Toužím vás spatřit, abych se s vámi sdílel o některý duchovní dar a tak vás posílil…" (Římanům 1:11). Po čem Pavel toužil? Aby mohl posílit své sourozence. Byl ochoten kvůli tomu cestovat daleko a s velkým osobním rizikem. Když se dva lidé rozhodnou vzájemně poznávat a rozvíjet své Bohem dané dary, přinese to požehnání nejen jim, ale i všem okolo.
  3. "Toužím … abychom se spolu navzájem povzbudili vírou jak vaší, tak mou" (Římanům 1:11-12). Všimni si slov "povzbudili" a "vírou jak vaší, tak mou".
Tady působí mocná dynamika! Zaprvé, modlíme se za sebe navzájem. Zadruhé, vzájemně v sobě rozpoznáváme dary od Boha a pečujeme o ně. Zatřetí, spojujeme se ve víře a zaměřujeme se na společný cíl. Ježíš řekl: "Opět vám pravím, shodnou-li se dva z vás na zemi v prosbě o jakoukoli věc, můj nebeský Otec jim to učiní. Neboť kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam jsem já uprostřed nich" (Matouš 18:19-20).
Zdroj:spkd.cz

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.