Život podle Boží vůle

11. prosince 2014 v 17:24 |  Zamyšlení
"Člověk uvažuje v srdci o své cestě, ale jeho kroky řídí Hospodin." Přís­loví 16:9
Nauč se tři důležité principy, které ti pomohou radovat se ze života, jenž pro tebe Bůh připravil:

1. Věř tomu, že Bůh chce, abys měl úspěch. Zbav se nebiblického názoru, že život nemá žádnou hodnotu. Bůh má pro tebe speciální úkol - tady a teď (viz Jeremjáš 29:11). Ptáš se, jaká je definice úspěchu? Je to postupné dosahování Bohem daného cíle, které způsobí, že se cítíš dobře. "Dbejte tedy na slova této smlouvy a dodržujte je, abyste měli úspěch ve všem, co budete dělat" (5. Mojžíšova 29:8).

2. Než si stanovíš cíle, poraď se s Bohem. Bible konstatuje: "Člověk uvažuje v srdci o své cestě, ale jeho kroky řídí Hospodin" (Přísloví 16:9). Jestli jsi neustále ve stresu a zmatku, pak možná jsi na špatné cestě. Vrať se a zkontroluj to s Bohem; co ti přesně řekl, že máš dělat? Jeho vůlí je, abys byl úspěšný v těchto šesti oblastech: v duchovní, fyzické, duševní, společenské, finanční a ve vztazích. "Vše, co podnikne, se zdaří" (Žalm 1:3).

3. Investuj sám do sebe. "… za všechno své jmění získej rozumnost" (Přísloví 4:7). Jestli jsi ochoten utrácet peníze v drahých restauracích, ale nechceš kupovat knihy, pak jsi o své budoucnosti již rozhodl. První kniha, do níž bys měl investovat, je Bible. Jan napsal: "… to Slovo bylo Bůh" (Jan 1:1). To znamená, že pokaždé, když čteš Boží Slovo, "ukládáš" do sebe více Boha. Jen pomysli, jak to ovlivní tvůj život! Rozvíjej učenlivého ducha. "Bude-li naslouchat moudrý, přibude mu znalostí…" (Přísloví 1:5). To je život podle Boží vůle!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.