Tři nejdůležitější otázky

30. prosince 2014 v 14:49 |  Zamyšlení
"… abyste si nepočínali jako nemoudří, ale jako moudří; nepromarněte tento čas…" Efezským 5:15-16
Řídit se plánem je jako používat GPS navigaci. Když navigace ví, kde jsi, můžeš jí říct, kde chceš být, a ona ti vytvoří osobní silniční mapu. Rozdíl mezi GPS a tebou je ten, že ty si musíš plán od rozcestí k rozcestí vytvořit sám. Mark Twain jednou řekl: "Tajemství cesty kupředu je v začátku. Tajemství začátku spočívá v rozdělení složitého, ohromného úkolu na malé, zvládnutelné části. Pak se pustíš do první z nich." Abys dosáhl cíle, musíš si odpovědět na tři otázky:
  1. Jaká je moje současná pozice? Nemůžeš ignorovat skutečnost, kde se právě nacházíš, a být přitom úspěšný. Bývalý výkonný ředitel společnosti General Electric prohlásil: "Strategické řízení se snaží pochopit, kde se budeš nacházet v zítřejším světě, ne kde doufáš, že budeš; hodnotí, kde bys chtěl být a kde můžeš být."
  2. Co je mým vytouženým cílem? Napiš si, jak bude tvá vize vypadat, až jí dosáhneš. Henry J. Kaiser, zakladatel Kaiser-Permanente systému zdravotní péče, řekl: "Existují přesvědčivé důkazy o tom, že nikdy nemůžeš dosáhnout nějakých skutečných úspěchů, pokud nemáš v životě konkrétní cíl."
  3. Jaké kroky budu dělat v mezidobí? Nečekej, že budou rychlé a snadné. Tvořivost je chaotická a velmi vzdálená exaktní vědě. Ale pokud nevíš, kam chceš jít, a nedefinuješ si kroky, které tě tam dovedou, potom za deset let budeš pořád na stejném místě, kde jsi dnes. Proto hleď, "aby sis nepočínal jako nemoudrý, ale jako moudrý; a abys nepromarnil tento čas" (viz Efezským 5:15-16).
Zdroj:spkd.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.