Slovo shora (2)

17. prosince 2014 v 18:06 |  Zamyšlení
"Pamatuj na den odpočinku, že ti má být svatý." 2. Mojžíšova 20:8
Čtvrté přikázání říká: "Pamatuj na den odpočinku, že ti má být svatý" (2. Mojžíšova 20:8). Toto přikázání nemá být vykládáno zákonicky. V Ježíšově době existovalo přes tisíc pět set věcí, které Mojžíšův zákon zakazoval dělat v sobotu - např. koupat se, chodit příliš daleko nebo škrábat se po bleším kousnutí. Nesmí být vykládáno ani volně. Protikladem zákonictví je svévole. Jdeme v neděli kamkoliv, jenom ne do církve, a potom se vymlouváme: "Budu tam duchem," nebo "cítím se Bohu blíž na golfovém hřišti nebo na pláži." To pro Boha není přijatelné! Přikázání nelze vykládat ani omezeně. Nemůžeš v neděli chodit do shromáždění a po zbytek týdne Boha ignorovat. On není jen Pánem sabatu, on je Pánem tvého života. Smyslem sabatu je:
  1. Den odpočinku. Obnova začíná odpočinkem. Kdosi řekl: "Když máš rád to, co děláš, tak to není práce." To může být pravda, ale taková filozofie může vést k vyhoření a zhroucení se. David řekl: "… vodí mě na klidná místa u vod, naživu mě udržuje…" (Žalm 23:2-3). Všimni si slova "klidná". Každý sedmý den Bůh nazývá "oddechovým časem".
  2. Den obnovy. Biblický komentátor William Barclay na konci svého života řekl: "Jsem starý a naučil jsem se, že existuje málo věcí, na nichž skutečně záleží. Ale na těch málo věcech záleží opravdu hodně." Uctívání společně s ostatními věřícími je důležité, protože poznáváme věci, na nichž Bohu záleží: jeho Slovo, jeho vůli, jeho povolání, jeho milost, jeho rodinu a uctívání.
Zdroj:spkd.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.