Bůh tě chrání v každé chvíli (3)

29. října 2014 v 14:52 |  Zamyšlení
"Hle, dal jsem vám moc šlapat … po veškeré síle nepřítele…" Lu­káš 10:19
Zahrával sis s okultismem a teď bys rád věděl, jak z toho ven? Čiň pokání a zřekni se toho. "Jestliže doznáváme své hříchy, on je tak věrný a spravedlivý, že nám hříchy odpouští a očišťuje nás od každé nepravosti" (1. Janova 1:9). Všimni si slov "každé nepravosti". Nezáleží na tom, co jsi dělal; nejsou žádné velké a malé hříchy. Bůh odpouští všechno! Pouč se ze své minulosti, opusť ji a neohlížej se zpět. "Víme, že nikdo, kdo se narodil z Boha, nehřeší, ale Syn Boží jej chrání a Zlý se ho ani nedotkne" (1. Janova 5:18). Je satan mocný? Je, ale Ježíš je všemocný! On řekl: "Je mi dána veškerá moc na nebi i na zemi" (Matouš 28:18). A pak tuto moc předal tobě. "Hle, dal jsem vám moc šlapat … po veškeré síle nepřítele, takže vám v ničem neuškodí" (Lukáš 10:19). Bůh ti dává na ochranu tři mocné zbraně:
  1. Meč. "Přijměte … meč Ducha, jímž je slovo Boží" (Efezským 6:17). Když nevíš, co Bůh říká, je satan ve výhodě. Ale když stojíš na Písmu, utíká.
  2. Štít. "Stůjte tedy … vždycky se štítem víry, jímž byste uhasili všechny ohnivé střely toho Zlého" (Efezským 6:14-16).
  3. Ducha. "… dostanete sílu Ducha svatého, který na vás sestoupí…" (Skutky 1:8). Když stojíš "v Kristu" a jsi naplněný Duchem svatým, jsi pro síly zla, které tě obklopují, víc než rovnocenným protivníkem.
Zdroj: spkd.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.