Zamyšlení na tento týden (11.6. - 17.6.)

11. června 2012 v 6:00 |  Zamyšlení

Zůstaň věrný Ježíši

Přečti si: Daniel 6, 10 - 13, 16, 19 - 23

Tařino rozhodnutí (pokračování)

Tařin tatínek se právě vrátil z práce. Tara mu hned řekla o návštěvě bohoslužby a o svém rozhodnutí příjmout Ježíše.
"Cože jsi udělala?" křičel tatínek.
"Požádla jsem Ježíše, aby se stal mým Spasitelem," vysvětlovala Tara. "Vzal na sebe mé hříchy a já jsem se stala křesťanem."
"Nech těch blábolů. Sama nevíš, co říkáš. Vůbec tomu nerozumíš. Je to hloupost. Jasný?"
"Není," špitla Tara.
"Musíš s tím přestat. Jsem tady starostou. Co si lidé pomyslí, až se dozvědí, že máme doma pánbíčkářku? Jak jim budu moct přijít na oči? Budu mít kvůli tobě problémy v práci a ty nebudeš moci studovat. Chápeš to? Dávám ti 24 hodin na to, aby ses vzpamatovala a nechala těch nesmyslů. Jinak si mne nepřej."
Celou noc nemohla spát. Při snídani bylo dusné ticho. Musela se trošku projít. Měla strach z tatínka, ale teď, když se podívala kolem sebe, viděla tu krásu, kterou Bůh stvořil a cítila v srdci velkou vděčnost. Došla až na kraj lesíka, odkud byl krásný pohled do kraje. Sedla si na kládu a začala se modlit. Prosila Pána Ježíše, aby jí pomohl změnit odpor rodičů. Věděla, že ji rodiče mají rádi a mají o ni strach. Prosila i za ně, aby Bůh proměnil jejich srdce, a aby oni potnali Ježíše Krista. Najednou pocítila v srdci pokoj. Věděla, že ať se bude dít cokoliv, je to v Božích rukou. Zvedla se a šla domů.
"Tak jak ses rozhodla?" uhodil bez okolků tatínek.
"Já už jsem se jednou rozhodla. Nemůžu to změnit.Nejde to. Musela bych popřít sebe sama. Jestli chcete, odejdu z domova, abyste neměli problémy."
Tatínka Tařina odhodlanost překvapila. Viděl, že se Tara v něčem změnila. Nerozuměl tomu, ale viděl, že je to něco hlubokého. "Řekni nám něco o tom Ježíši víc, vysvětli nám, proč je pro tebe tak důležitý," vybídl dceru. Tara se zapotácela. Nevěřila vůastním uším. "Díky, Bože," řekla v duchu. Viděla, že je to i Bůh zázraků.

A CO TY? Bojíš se, aby se nepoznalo, že jsi křesťan? Tobě asi nehrozí nějaké větší pronásledování, jako hrozilo Taře a jejím rodičům - ty se bojíš toho, že se ti budou posmívat. Ale i kdyby, co se ti může stát? Stůj na straně Ježíše a věrně ho následuj.

"Jak dlouho budete poskakovat na obě strany? Je-li Hospodin Bohem, následujte ho..." 1. Královská 18, 21
 


Komentáře

1 Fidorka Fidorka | 12. června 2012 v 21:04 | Reagovat

To je povzbudivé.....Vůbec se nemám za co stydět,nýbrž měla bych se chlubit jak je Bůh úžasný,velký,mocný,.............. ;-) Super!!! Děkuji moc,že to tady dáváte :)Bůh vám žehnej :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.