Dorosťáček - Únor 2012

30. června 2012 v 7:07 |  Dorosťáček

Dorosťáček

Únor 2012

Tak, a máme tu únor. Ve školách je po pololetí a dostali jsme vysvědčení. Někteří z nás se rozhodují, na jakou školu dále půjdou, jiní už tam jsou a pilně se učí. A další to teprve čeká. Pro ty co se rozhodují máme známý veršík: ,,Svou cestu svěř Hospodinu, doufej v něho, on sám bude jednat." Žalm 37,5. Pán Ježíš je s vámi, nebojte se. Nenechá vás na holičkách. Má vás rád. ,,Důvěřuj Hospodinu celým srdcem, na svoji rozumnost nespoléhej. Poznávej ho na všech svých cestách, on sám napřímí tvé stezky." Přísloví 3,5-6.

Kuba Král k jedné fotce napsal: "Ta fotka je asi jedna z těch nejlepších skupinovek. Je jedno jestli se drbeš na čele, nebo máváš, jestli se směješ nebo tvařiš kysele , jedno jestli stojíš rovně nebo pod úhlem 76°(měřeno uhloměrem u Lukase), je jedno jestli maš čepku, nebo ti vlasy litaj ve větru... prostě jsme tam každy jiný a přec tak stejní. " Kuba má pravdu. Je jedno, jací jsme. Všichni máme jedno společné. NAŠI VÍRU!!! Tu nám NIKDO nemůže vzít. Můžou nám vzít rodiny, domovy, životy... ale nikdo nám němůže vzít naši víru."Všechno je možné tomu, kdo věří." Marek 9, 23

Je za námi náš letošní zimní pobyt. Prožili jsme hezké chvíle spolu i s Bohem. Byla zima…mrzlo, ale jsme živí a zdraví. Radovánek ve sněhu jsme si samozřejmě užili. Můžeme Bohu děkovat, že si pobyt tak požehnal. Na dorostovém pobytu jsme probírali Boží zbroj. Ve skupinkách jsme diskutovali o tom, jak můžeme být připraveni k boji s pomocí opasku pravdy, pancíře spravedlnosti, bot evangelia pokoje a štítu víry. Taky nás přijeli navštívit br. pastor Tomáš Tyrlík, br. Jiří Tomiczek a vikář Daniel Kocyan, kteří nás povzbudili svými slovy. Věříme, že si každý z nás z pobytu něco odnesl!

V tomto měsíci jsme jeli do Domova důchodců v Komorní Lhotce, abychom potěšili a povzbudili nejstarší. Vystupovali jsme na bohoslužbách s mládeží, a také na postních bohoslužbách. ,,Amen, pravím vám, cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili." Matouš 25,40. A abychom byli zdraví, zasportovali jsme si v tělocvičně.

Nezapomínejme se modlit za dorostence, kteří málo chodí na dorost, nebo přestali chodit úplně. U Boha přece nic není nemožné. Marek 11,24 ,, Proto vám pravím: Věřte, že všecko, oč v modlitbě prosíte, je vám dáno, a budete to mít.". Také se můžeme modlit za své nevěřící kamarády, a abychom my byli všude dobrými příklady pro ně. Aby na nás bylo poznat, že patříme Ježíši, že se za něj nestydíme. Vytrvejme na modlitbách. Buďme světlem. Pokoušejme se jim říct, že i za ně Ježíš zemřel a že je miluje.

Vaše dorostenky Lucka a Emi
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.