Zamyšlení na tento týden (7.5.-13.5.)

7. května 2012 v 6:00 |  Zamyšlení

Varuj své přátele

Přečti si: Ezechiel 3, 17-19

Správná cesta

Když se Mirka vrátila domů z večerních bohoslužeb, měla nad čím přemýšlet. Kazatel mluvil o Druhém příchodu Pána a jeho barvité líčení ji docela zneklidnilo. Ona věřila v Ježíše Krista, věděla, že má věčný život, ale co její kamarádi? Vybavila si Romanu, která byla z jejich sboru, ale její křesťanství začínalo v neděli ráno a končilo v neděli po shromáždění. Mezi její kamarádky patřila i některá nevěřící děvčata. Tušila, že žádná z nich nepřijala Ježíše jako Spasitele, přesto s nimi nikdy na toto téma nemluvila.
Večer si šla Mirka lehnout, ale douho nemohla usnout. Házela sebou na posteli, hlavou se jí honily všelijaké myšlenky. A pak si jí zdál sen, ve kterém byly její kamarádky. Byly v nějaké temné krajině, kde bylo hodně spadaných stromů, propastí a divokých říček. Jen Mirka měla u sebe mapu a věděla, jak se mohou dostat do bezpečí. Ale neřekla jim to a dívala se, jak se holky na vlastní pěst vydávají všemi směry. Sama si pak rozevřela mapu a šťastně přišla k jakýmsi dveřím, které ji vyvedly ven. Tam na ni čekal jásající dav lidí.
"Kde jsou další členové skupiny?" ptali se.
"Nevím, každý si šel podle svého," odpověděla, jako by se nechumelilo.
Najednou před sebou uviděla jejich kazatele. "Ale ty jsi věděla, že jdou špatně. Proč si je nevarovala a neukázala jim správnou cestu?"
V tu chvíli se celá zpocená probudila. Byla moc ráda, že se jí to jen zdálo. Když si sen znovu vybavila, uvědomila si, jak má moc společného s realitou. její kamarádky nejdou po správné cestě. Musí jim i ukázat. Musí se dozvědět, že Ježíš Kristus je jediná Cesta do nebe.

A CO TY? Máš kamarády, kteří si myslí, že se do nebe dostanou za to, že budou dobří, budou chodit na bohoslužby nebo se dají pokřtít? Anebo vůbec žádnou cestu nehledají? Třeba právě teď se otvírá příležitost říct o Boží cestě - o Jeho Synu, Pánu Ježíši Kristu. Varuj je, protože každá jiná cesta vede k věčnému zahynutí.

"... Uslyšíš-li z mých úst slovo, vyřídíš jim mé varování." Ezechiel 3, 17
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.