Zamyšlení na tento týden (2.4.-8.4.)

3. dubna 2012 v 11:52 |  Zamyšlení

Otevři Ježíši dveře svého srdce

Přečti si: Kazatel 9, 11-12

Odpověz na klepání

"Nejdřív si ukliď v pokoji, a pak si můžeš jít hrát," řekla maminka Marcele. "Já jdu nakoupit do Delvity a příjdu asi za hodinu."
Marcela si sedla na postel a rozhlédla se po místnosti. Na klíči u skříně vesila košile, kterou měla na sobě včera, u židle na zemi ležely kalhoty, jak se sesunly z opěradla, a ona nějak nenašla čas je zvednout. Na psacím stole byla hromada papírů a nebezpečně se nakláněla na jednu stranu. Zvedla se, aby ji narovnala. Navrchu ležel dopis od kamarádky, která se před nějakou dobou odstěhovala na Slovensko. Sedla si a začala jej číst.
Přerušilo je zaťukání na dveře, ale nechtělo se jí vstávat a pokračovala ve čtení. Když se ozvalo ťukání po nějaké chvíli znovu, stála právě na stole a uklízela horní poličku. Nechtělo se jí lezt dolů a navíc nikoho nečekala. Kdyby to bylo důležité, zazvonil by. Takhle je to určitě sousedka.
Za nějakou dobu se vrátila maminka z nákupu. "Kde je teta Iva?" zaptala se. "Potkala jsem ji v obchodě. Říkala, že jedou s dětmi k babičce a dědovi na chalupu. Chtěli tě vzít s sebou. Je škoda, abys trčela ve městě, když je tak hezky."
Mercela by se nejraději neviděla. Takhle hloupě si pokazit víkend. Mohla jet k babičce se sestřenicí, mohly se chodit koupat, večer si povídat v posteli, možná by je babička s dědou nechali jednu noc spát venku pod širákem. Místo toho teď bude sedět sama v paneláku a nanejváš půjdou po nedělním shromáždění s rodiči na procházku. Vzpomněla si, jak jí maminka jednou vyprávěla, jak Ježíš "tluče" na srdce lidí, aby ho přijali jako svého Spasitele. I tenkrát to klepání málem opominula.
Bylo jí moc líto, že byla líná se zvednout a jít otevřít. Teď se to už dalo těžko napravit.

A CO TY? Ježíš kelepe i na dveře tvého srdce. Chce, aby do něj mohl vejít jako tvůj Spasitel. Nepromeškej tuto příležitost. Jednou může být pozdě. Přijmi Ho nyní.

"Hle, stojím přede dveřmi a tluču, zaslechne-li kdo můj hlas a otevře mi, vejdu k němu..." Zjevení 3, 20
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.