Zamyšlení na tento týden (5.3.-11.3)

5. března 2012 v 6:00 |  Zamyšlení

Vzdávej chválu Bohu, a ne lidem

Přečti si: Marek 9, 33-35

Hvězda nebo slunce

Ve sboru, kde byl Šárky tatínek kazatelem, se konalo evangelizační shromáždění a mnoho lidí přijalo Ježíše a bylo spaseno, jiní opětovně potvrdili svou touhu sloužit Bohu. Proč? Říkala si v duchu Šárka. Každý týden tatínek káže stejným lidem a nikdo z nich v poslední době svůj život Ježíši neodevzdal. Teď se přijde tenhle člověk a při jeho výzvě se tolik lidí rozhodne pro Ježíše. To není fér!
Šárčin tatínek si říkal, co jeho dceru tak trápí, že je celý večer tak tichá. "Ty jsi dneska nějak zamlklá. Tobě se dnešní kázání nelíbilo?" zeptal se.
"Ale líbilo, ale ty umíš kázat úplně stejně dobře jako on. A všichni se rozhodnou pro Ježíše až po jeho kázáí. To pak vypadá, že má na všem zásluhu jen on."
Tatínek musel chvíli přemýšlet. Věděl, že to dcerak myslí dobře. "Pojď se mnou na chvíli ven. Řekni mi, která hvězda je nejjasnější?"
"Támhle ta. Nebo počkej, možná támhle... nebo... Je těžké se rozhodnout... Proč to chceš vědět?"
"Já vím, je těžké říct, která je nejjasnější. Ale přemýšlej. Zítra ráno, až vyjde slunce, která hvězda bude zářit nejjasněji?" ptal se tatínek dál.
"Nevím... Počkej. Vždyť je to jedno. Jakmile vyjde sluníčko, přezáří je všechny!"
"Přesně tak. A podobně je tomu i ve službě kazatele nebo faráře. Někdy máme tendenci určovat, který kazatel je lepší, soudit, který je lepší ve své službě. Ale to není důležité. Protože když kážeme Ježíše, on je ten nejlepší a nejjasnější ze všech."

A CO TY? Myslíš si, že jeden kazatel je lepší než ten druhý, protože přivedl více lidí k Pánu? Nebo jsi sám někomu vydal svědectví o Ježíši a potom ti připadalo nespravedlivé, že někdo jiný ho přivehl k Pánu? Pozor. měj na paměti, že všichni sloužíme Ježíši. A ON JE NEJVĚTŠÍ ZE VŠECH!

"...a tak nic neznamená ten, kdo sází, ano kdo zalévá, nýbrž Bůh, který dává vzrůst." 1.Korintským 3,7
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.