Zamyšlení na tento týden (26.3.- 1.4.)

26. března 2012 v 6:00 |  Zamyšlení

Je třeba růst i duchovně

Přečti si: Koloským 1,10-12

Dvojí růstKuba byl nadšený, když viděl, jak moc v poslední době vyrost. Tatínek udělal další čárku vedle dveří do koupelny.
"To až se vrátí teta Alice z misie a Asii, to si učitě všimne, že jsem vyrostl, viď?"
"To víš, že jo. Čtyři roky jsou dlouhá doba. Počkej, ona přijede už příští týden!" řekl tatínek.
Kuba si moc dobře pamatoval na tetin odjezd. Bylo to ve stejný den, kdy odevzdal svůj život Ježíši. Tetě to udělalo velkou radost. Tenkrát na letišti ho objala a řekla: "Až se vrátím, bude z tebe skoro dospělěj mužskej. Ale ještě víc mě potěší, když porosteš v milosti."
A teď se teta měla vrátit. Kuba věděl, že si všimne jeho výšky. Vytáhl se za ty čtyři roky o pěkný kus. "Ale všimne si i nějakého duchovního růstu?" zeptal se tatínka.
"To je dobrá otázka. Na to bychom se měli občas sami sebe zeptat. Tak se na to podívejme... S čím jsi tenkrát měl problém... Už vím, snadno ses naštval. Změnilo se to?" zeptal se tatínek.
"Minulý týden mě hrozně naštval Marek. Nejdřív jsem na něho vyjel, ale potom jsem se omluvil."
"To bych řekl, že je pokrok, ne? Taky jsi několikrát pozval kamaráda ze třídy do nedělní školy. Řekl bych, že jsi udělal pokrok i v tomto - začal jsi vydávat svědectví o Kristu."
"Já ještě musím zavolat Tomášovi, jestli by s námi taky nešel zítra do sboru," dodal rychle Kuba. Vzpomněl si, že se Tomovi záměrně vyhýbal.
"A co znalost Bible?" ptal se tatínek dál. "Víš toho víc o Bohu než předtím?"
"To bych řekl. Naučil jsem se nazpaměť řadu veršů a hodně jsem se připravoval na nedělní školu."
Kubo pocítil hřejivý pocit. Možná si teta Alice všimne duchovní změny přece jen všimne. Mohlo by to být lepší, ale jsem Bohu vděčný za to, do jaké míry změnil můj život.

A CO TY? Udělal sis takový seznam duchovního růstu? Tvávíš čas s Bohem - učíš se z Božího Slova a mluvíš s Bohem? Vydáváš svědectví? Jsi lepším kamarádem, laskavý a lidem milý? Kdyby se velde dveří malovaly čárky tvého duchovního růstu, byl/a bys o kousek výš?

"Kéž rostete v milosti a v poznání našeho Pána a Spasitele Ježíše Krista." 2. Petrovi 3,18
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.