Zamyšlení na tento týden (19.3.-25.3.)

19. března 2012 v 6:00 |  Zamyšlení

Přispěchej na pomoc

Přečti si: Lukáš 10, 30-37

Dobrý člověkJednou psal Pavlův tatínek dopisy všem členům sboru a poprosil Pavla, aby je donesl na poštu. Pavel nasedl na kolo a vyrazil. "Hup!" zvolal, když najel na hrbol na silnici a kolo poskočilo. Ale zároveň se všechny obálky rozlétly po okolí.
Pavel slezl z kola. Sál bezradně uprostřed silnice a všude kolem něj bylo plno obálek. A aby bylo ještě hůř, přišel tam nějaký kluk, stoupnul si a koukal. Když pochopil, co se stalo, vyprsknul smíchy a zavolal na kamaráda, aby se taky přišel podívat. Oba si začali z Pavla utahovat a posmívat se mu. Pavel by se nejraději na místě propadl.
Po nějaké době šel kolem další kluk. Když Pavla uviděl, přispěchal mu na pomoc a začal sbírat obálky, dřív než je rozvane vítr. "Je těžké jet na kole a zároveň nést spoustu věcí," řekl. "Vím to. Taky jsem to zkusil. Pomůžu ti zbytek odnést na poštu."
"Díky," řekl Pavel a cítil se mnohem líp. Bylo příjemné mít po boku kamaráda a zapomenout na posměváčky.
Když Pavel přišel domů a vyprávěl, co se stalo, sestra mu odpověděla: "Ty jsi narazil na takového Dobrého Samaritána."
Pavel se smál: "To mě nenapadlo, ale máš pravdu. Ten kluk se choval tak, jak nás Ježíš učí, abychom se chovali. Jsem rád, že se i dnes najdou dobří lidé jako byl ten Dobrý Samaritán."

A CO TY? Jak se zachováš, když vidíš, že se někdo dostal do problému? Dobrý Samaritán změnil svou cestu, aby pomohl člověku v nouzi. Ježíš chce, abychom dělali totéž. Až příště uvidíš starého člověka před schody v podchodu, pomoz mu s těžkou taškou. Když vidíš, že se druzí někomu posmívají, zastaň se ho. Vždy, když uvidíš, že někdo potřebuje pomoc, neváhej a pomoz. UDĚLEJ TO PTO JEŽÍŠE!!!!

"A tak, dokud je čas, čiňme dobře všem..." Galatským 6, 10
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.