Zamyšlení na tento týden (12.3.-18.3.)

12. března 2012 v 6:00 |  Zamyšlení

Dej Bohu najevo, že Ho miluješ

Přečti si: Žalm 118, 1-3

Psí pusa

Lenka s Honzou byli radostí bez sebe. Tatínek jim daroval štěňátko. Dali mi jméno Bobík. Bobík se pořád vrtěl a bylo těžké ho udržet na ruce. "Bobíku, ne!" řekl Honzík, když ho pejsek olíznul po tváři.
"Dosatal jsi psí pusu," smála se maminka.
"Teď si ho pochovám já," dožadovala se Lenka.
Děti si s ním celé odpoledne hrály a taky ho učily poslouchat. Zdálo se, že se učí rychle. "Podívej, mami," řekla Lenka a hodila pisklavou gumovou hračku. Bobík vyrazil a přinesl ji zpátky. Dal ji zase jenom Lence. Lenka hodila hračku znova a Bobík ji na chvíli znovu přinesl.
"K noze," zavolal Honza a štěně šlo poslušně za ním. Honza se podíval na maaminku. "Vidíš, jak poslouchá. Má nás rád." Vzal pejska do náruče a nechal se pořádně olízat.
Když byl čas krmení, dala Lenka do misky granule a zavolala na Bobíka: "Pojď, máš tu něco na zub."
Bobík se nedal pobízet a pelášil k misce. Podíval se, jestli tam děti ještě jsou, a pustil se do jídla.
Děti ho pozorovaly. "Hele, on se do toho pustil, jakoby to všechno mělo za chvíli zmizet. Ani nepoděkoval," řekla Lenka.
"Nebuď hloupá, vždyť je to jenom zvíře. Nemůžeme ho naučit děkovat." Zatím Bobík všechno snědl a skákal na Honzu, aby ho mohl olíznout. "No, ale má svůj vlaství způsob, jak projevit vděčnost," smál se Honza. "A má nás rád - takhle nám to dává najevo."
"A ještě jinak nám dává najevo, že nás má rád," přidala se maminka s utěrkou v ruce. "Před chvílí si o tom, Honzo, mluvil."
"Že nás poslechne, když mu něco přikážeme."
"Přesně tak. Bobík je náš chodící příklad. Ukazuje nám, co prožívá, tím, že nám dá psí pusu a poslechne. My všichni měli říkat, že milujeme Boha, a svou lásku dokládat poslušností."

A CO TY? Říkáš Bohu, že ho miluješ? Posloucháš taky Boží slovo? Ježíš říká, že podle toho se pozná, zda opravdu bereme svou víru vážně. Štěňátko nám dá najevo svou lásku psí pusou, ale my musíme udělat mnohem víc.

"Ježíš mu odpověděl: "kdo mě miluje, bude zachovávat mé slovo."" Jan 14, 23
 


Komentáře

1 christian louboutin shoes christian louboutin shoes | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 6:13 | Reagovat

Q. If Mr. and Mrs. Bigger had kids, who would be the biggest of the three?
http://www.shoesfloor.com/site/ghd

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.