Zamyšlení na tento týden (27.2.-4.3.)

27. února 2012 v 6:00 |  Zamyšlení

Bůh je s tebou

Přečti si: Žalm 27, 1-6

Sama doma

"Statistiky uvádějí, že ve Spojených státech je asi 6,5 miliónů dětí, které jsou po určitou část dne samy doma, bez přítomnosti dospělých," řekla paní učitelka dětem ve škole.
Katka moc dobře věděla, o čem je řeč. Každý den, když přišla ze školy, musela hodinu čekat, než se vrátí někdo další z rodiny. Představa, že nějakých šest miliónů dětí je no tom stejně, ji nijak nepotěšovala a ani nezbavila pocitu samoty a strachu. Bylo pro ni těžké být sama ve velkém prázdném domě.
Paní učitelka pokračovala: "Většina dětí se bojí, když jsou samy doma, ale nechtějí to rodičům přiznat, aby se jim nevysmáli, že jsou bábovky."
I tady musela Katka souhlasit. Přesně to prožívala. Už to úplně slyšela, co by rodiče řekli. Je ti už dvanáct, tak přece můžeš chvíli zůstat doma.
"Pokud jste ve stejné situaci, měli byste rodičům říct o vašich pocitech," řekal paní učitelka nakonec.
Měla bych někomu říct, že se bojím, honilo se Katce hlavou, když se loudala domů s hrůzou, jak zas bude vcházet do opuštěného domu. Proto večer, když se všichni sešli u večeře, řekla rodičům, co jim paní učitelka pověděla.
"Opravdu máš, Káťo, takový strach?" řekal maminka. "Proč jsi nám to neřekla dřív? Víš, mě to moc mrzí, že přijdu až hodinu po tobě, ale nemohu dřív z práce odejít. Pomohlo by ti, kdybych ti častěji telefonovala, nebo kdybys občas zašla k tetě?"
"To by bylo o moc lepší," rozzářila se Katka.
Maminka se zvedla a dcerku objala. "Pamatuj si, že tě mám moc ráda a že Bůh tě miluje ještě víc. Slíbil, že bude s tebou, a je s tebou i tady, když příjdeš domů a máš strach. Můžeš si s ním o tom popovídat." Katka přikývla. Příště, až příjde domů, všechno Bohu řekne. I to, že se bojí.

A CO TY? Taky si bojíš, když musíš někdy zůstat sám doma? Bůh je vždy připraven tě vyslechnout. Řekni mu o svých pocitech. Může ti i pomoct zahnat strach. Bůh křesťanům slíbil, že s nimi bude pořád.

"Buď rozhodný a udatný, jednej! Neboj se a neděs! Hospodin Bůh, můj Bůh, bude s tebou. Nenechá tě klesnou a neopustí tě..." 1.Paralipomenon 28,20
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.