Zamyšlení na tento týden (20.2.-26.2.)

20. února 2012 v 6:00

Ať záříš pro Ježíše

Přečti si: 2. Timoteovi 1, 3-9

Ať září

Zvířený prach a zápach starých věcí polechtal Tomíka v nose a ten se pořádně kýchl. "Vypadá to, že ne některé věci nikdo nesáhl už léta," volal na maminku, s kterou uklízel u babičky naa půdě. Pak se zase ponořil do práce a začal přesouvat přerovnané krabice na druhý konec. Za chvíli ale zavolal: "Mami, pojď se podívat, tady je nějaká sada zašlých stříbrných příborů. Mohli bysme to vzít na burzu a prodat."
Maminka se podívala a hned syna zarazila: "Ať tě to ani nenapadne. Tuhle soupravu dostala moje maminka jako svatební dar. Má velkou cenu!" Přišla k Tomovi a začala přepočítávat všechny vidličky, nože a lžíce.
"Mě to teda moc hodnotné nepřipadá," řekl Tomáš. "Podívej se, jak je všechno zčernalé a matné!"
"To je úplně normální. Stříbro, které se dlouho nepoužívá, ztmavne a ztratí lesk. Počkej tady, já pro něco dojdu," řekla maminka a zvedla se. Za chvíli byla zpátky s kouskem hadříku a lahvičkou. "Teď se dívej," řekla a začala vší silou čistit jednu lžíci. "I křesťanský život má něco společného se stříbrem. Když mu nevěnuješ pozornost, ztratí po čase na lesku. Potom nám stejně jako staré stříbro může připadat zašlý."
Tomáš se začal smát. "Teda mami, ty fakt vymyslíč nějaké poučení úplně na všechno. Ale jo, chápu, že se stříbro musí pravidělně čistit, aby bylo zase lesklé a hezké. Ale jak máme čistit svůj život? Tady mi asi hadřík a zázračná lahvička nepomůžou."
Maminka se musela smát. "To teda opravdu ne. Zkrátka i křesťanský život musíš čistit a používat - teda žít. Tím naším čistidlem je Duch svatý. Jen jeho moc může pročistit náš život. A my musíme používat dary a schopnosti, které nám Bůh dal. Pokud vydáváme svědectví o tom, co pro nás Bůh udělal, začínáme zářit."

A CO TY? Je tvoje křesťanské svědectví jasné a zářivé? V dnešním biblickém textu nabádá Pavel Timotea, aby se nestyděl vydávát svědectví.Je to dobrá rada i pro tebe. Křesťanský život by měl být prozářený, nikoliv zašedlý. Aby náš život takový byl, potřebujeme moc Ducha svatého a musíme používat dary, které nám Bůh dal.

"Nestyď se tedy vydávat svědectví o našem Pánu." 2. Timoteovi 1,8
 


Komentáře

1 Fidorka Fidorka | 23. února 2012 v 18:04 | Reagovat

To je great zamyšlení. Moc to ke mně promluvilo ;) :-) díky, že to sem dáváte. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.