Zamyšlení na tento týden (13.2.-19.2.)

13. února 2012 v 6:00 |  Zamyšlení

Bůh tě nepřetíží

Přečti si: Žalm 46, 1-7

Čára ponoru


Erik dostal ke svým dvanáctým narozeninám řadu pěkných dárků - ale všichni už předem věděli, že zlatým hřebem celé oslavy bude dědečkům dárek. Dědeček rád sesetavoval modely lodí a každá taková loď byla uměleckým dílem . Svému vnukovi sestavil loď obzvlášť krásnou.
Erik pomalu rozbaloval papír a z velké krabice opatrně vytáhl model lodi. "Ta je, dědo, nádherná!" vydechl úžasem a zvedl loď nad hlavu, aby ji všichni dobře viděli. Pak dal dědovi velkou pusu a začal do podrobností prozkoumávat krásný dárek. "Dědo, proč je podél lodi tady ta čára?" zeptal se, protože věděl, že všechno má nějaký důvod.
"Tomu se říká čára ponoru. Kdysi dávno společnosti nakládaly na lodě víc, než byly lodě schopny bezpečně uvézt. takové lodi se při nepřízni počasí snadno potopily a s nimi bylo ztraceno mnoho lidských životů. Samuel Plimsoll se věnoval reformě plavebních zákonů a na jeho návrh byl přijat zákon, podle kterého musela mít každá loď na boku značku, která by ukazovala, kam smí sahat voda. Pokud byla loď přetížena, začala hladina vody sahat váš a část nákladu musela být vyložena."
"A já jsem si vždycky říkal, proč se třeba lodě malují dole jinou barvou než nahoře," řekl Erik.
Ale dědeček pokračoval: "Víš, řekl bych, že křesťané mají na sobě taky takovou čáru ponoru a Bůh vidá, kde je. Bůh ví přesně, kolik v životě uneseme. Slíbil nám, že nás nikdy nepřetíží, než jsme schopni s Boží pomocí unést. Doufám, že kdykoliv se podíváš na ruhle loď, tak ti připomene, jak tě mám rád já i jak tě má rád Bůh. A nezapomeň, že Bůh na tebe nenaloží víc, než jsi schopen zvládnout. Pomůže ti s každým problémem nebo zkouškou, s jakou se setkáš."

A CO TY? Máš problém a zdá se ti, že nemá řešení? Nebo jsi v pokušení udělat něco špatného a je strašně těžké se tomu pokušení ubránit? Mluv o tom s Bohem. Bůh nedopustí, aby na tebe bylo naloženo víc, než zvládneš. Bude ti nablízku v každé zkoušce a pomůže ti odolat pokušení, jestliže mu dáš prostor. To nám slíbi.

"Nepotkala vás zkouška nad lidské síly. Bůh je věrný: nedopustí, abyste byli podrobeni zkoušce, kterou byste nemohli vydržet, nýbrž se zkouškou vám připraví i východisko a dá vám sílu, abyste mohli obstát." 1. Korintským 10,13
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.