Zamyšlení - Emi

20. února 2012 v 8:27 |  Zamyšlení dorostenců
zamyšlení na dorostě 27.1.2012

Co mi dává křesťanství? Co očekávám od života s Ježíšem? Před čím mě křesťanský život chrání? Co je pro mne v životě nejtěžší opouštět pro Pána?


Od malička jsem byla vedena k Bohu, takže si neumím představit jiný život, než žiju teď. Neumím si představit, že by moje rodina byla nevěřící a že já bych nepoznala a nepřijala Pána Ježíše. To, že jsem věřící, mi dává opravdu hodně skvělého a úžasného. Mám někoho, komu na mně záleží, kdo ví o mně víc než kdokoliv z lidí na světě, ví o mně vše, zná mě dokonale. Ví co mám ráda a co ne, ví jak se cítím když jsem šťastná a když smutná, ví, co prožívám s čím bojuji, ví, když vstávám a kdy chodím spát, ví z čeho mám strach a ví a také ví kolik mám vlasů na hlavě. Já vím, že on mě miluje, i když ho zklamu. On mě dokonce tak miluje, že poslal na smrt svého vlastního syna, abych mohla s ním žít věčně. Je stále se mnou a nikdy mě nenechá ve štychu. Dává mi tolik úžasných věcí, že si to ani nezasloužím. On mi dokáže odpustit vše, když toho budu litovat a poprosím ho o to. Je věrný a své sliby vždy dodrží. Pomáhá mi při rozhodování a při zkouškách či problémech. I přes všechny těžké chvíle v mém životě mě provází, stará se o mě a dává mi radost ze života. Dělá zázraky pro mě i pro ty, za které se modlím. Vím, že ho ve svém životě potřebuji. Mohla bych vám toho vyprávět ještě mnoho, co mi Bůh dává, ale hlavní je, že mi dává smysl mého života. Žít s ním - to je smysl mého života.

Když jsem se zamyslela nad tím, co očekávám od života s Ježíšem, tak jsem došla k myšlence, že život s Ježíšem je to nejlepší, co pro nás lidi existuje. Neočekávám, že se budou dít zázraky. Také si nemyslím, že když budu žít s Ježíšem, že ten život bude ,,lážo, plážo, pohoda" bez problémů a zkoušek. Ale život s Ježíšem je jiný. Vím, že vždycky budu hřešit a dělat špatné věci, ale mohu si své hříchy uvědomit a prosit o odpuštění. Mohu také prosit o sílu, abych příště tyto věci nemusela dělat, aby mi Pán Ježíš pomohl. Chci mu ochotně sloužit vším, čím můžu. Chci žit tak, aby se to Pánu Ježíši líbilo. Vím, že to není vůbec jednoduché, ale On si to zaslouží, protože za mne zemřel. A nevyžaduje nic, jen abych žila s ním a poslouchala ho. Věřím mu, že se o mě v každé situaci postará. Přeji si, aby mi jednou v nebi řekl: ,,Jsem na tebe hrdý, dcero."


Křesťanský život mě chrání před tím, abych upadala do špatných věcí tohoto světa. Jsem ráda, že nemusím být závislá na kouření, alkoholu, drogách a dalších takových věcech. Ani satan nemá nade mnou tak velkou moc, když ví, že jsem na straně vítězů. Musím říct, že nás v této době svádí mnoho věcí, na kterých můžeme být závislí. Může to být televize, počítačové hry, facebook, filmy, mobily…atd. Ještě nedávno mě taky sváděl počítač a facebook, ale uvědomila jsem si, že nechci být na facebooku závislá, že nechci kvůli němu ztrácet tolik drahocenného času. Pověděla jsem to Ježíši, prosila, aby mi dal sílu s tím přestat. A pak jsem jednoduše facebook deaktivovala a už mám klid. Udělala jsem to taky kvůli sestře, protože jsem viděla, že ona je na facebooku opravdu závislá, chtěla jsem být dobrým vzorem pro ni. Pomohlo to, deaktivovala si ho taky, ale bohužel dlouho to nevydržela a zase se vrátila. Takže doufám, že si uvědomí, že je to ztráta času a zase s tím přestane. Také vám bych přála, aby jste nemuseli být na něčem závislí. Věřte mi, bez závislostí je život mnohem krásnější.

Co je pro mne v životě nejtěžší opouštět pro Ježíše? Myslím, že nejvíc mi dělá problém udělat si na Ježíše čas. Obětovat mu svůj volný čas. Často říkám, že nemám čas. Ale času máme každý stejně a je jen na nás jak ho využíváme. Uvědomuji si, že kdybych se snažila, vždy bych našla mnoho času, který bych věnovala Pánu. Přála bych si umět správně využít svůj čas tak, aby v něm nejdelší byl čas strávený s Ježíšem. A to každý den, a ne jen o víkendu, nebo v neděli. Přála bych si nemluvit jen o tom, že chci, aby Ježíš byl v mém životě na prvním místě, ale aby skutečně na prvním místě byl, a za to se modlím.
Na závěr bych vám chtěla přečíst veršík, který mi moc pomáhá si uvědomit, abych byla pro ostatní dobrým vzorem:
,,Tak, ať svítí světlo vaše před lidmi, aby viděli vaše dobré skutky a vzdali slávu vašemu otci v nebesích."
Matouš 5,16
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.