Zamyšlení - Doriska

15. února 2012 v 17:47 |  Zamyšlení dorostenců
zamyšlení na dorostě 10.2. 2012

Slovo Boží

Co mi dává Boží slovo? Změnilo se něco v mém životě?
Slovo Boží je velmi super, protože skrze něho k nám Bůh může promlouvat a ukazovat na některé věci. Bez něho jsme fakt v kaši. Když mi začíná den tak se ho snažím číst. A od tety Reni jsem dostala kalendář pro pravidelné čtení Bible. Je to taková malá knížečka, kde to je rozdělené:ráno, poledne a večer. Moc mi to pomáhá, když to třeba nějak nestíhám, ale když si to přečtu ráno, než jdu do školy, tak ten den je jiný, lepší, naplněný. I spolužáci to poznají a často se ptají, jak můžu jít do školy tak veselá, anebo jestli jsem se nebouchla do hlavy? Ale někdy si třeba Boží slovo přečtu, ale nic mi to nedává a den je jako nebe bez slunce, prostě divný.
Hodně věcí z Bible jsou pro mě moc těžké někdy i nepochopitelné. Třeba to, že když nás někdo uhodí do pravé tváře, tak mu máme nastavit druhou, nebo když tě někdo donutí k službě na jednu míli, jdi s ním dvě. Mnohdy tomu ani nechci věřit.
Už více krát jsem si Bibli vzala do školy a já mám právě tu výhodu, že je nás ve třídě sedm věřících (nepočítám katolíky). Tak jsme si četli z Bible o přestávkách, sice jenom my holky, ale pak za námi chodily kamarádky a ptaly se, co to je za knihu. Tak jsme jim pak mohly říct o Pánu Ježíši.
V poslední době, jsem si číst z Bible ani večer nestíhala. A na vině byl Facebook a moje závislost na něm být tak dlouho. Nevím, jak se to stalo, ale asi před dvěma týdny měla Emi zamyšlení a mluvila právě o Facebooku. A asi nějakou náhodou (Boží plán) si ho nechala v sále a já si ho vzala, s vědomím, že je to můj papír, na kterým měla být scénka. Přečetla jsem si to znova doma, po pobytě, ale uvědomila jsem si, jak je ten Facebook nebezpečný. Tak jsem prostě vzala a jednoduše si hop zrušila a teď už je zrušený navždy, odešel z mého života. Proto moc děkuju Bohu, že mi právě postavil do cesty Emi. A teď konečně mám čas jen a jen na něho.
Mám jeden oblíbený verš o Bibli z knihy Židům, čtvrté kapitoly, dvanáctého verše:Slovo Boží je živé, mocné a ostřejší než jakýkoli dvousečný meč; pronikáaž na rozhraní duše a ducha, kostí a morku, a rozsuzuje touhy i myšlenky srdce.
Nakonec bych chtěla zakončit veršem z Lukášova evangelia, jedenácté kapitoly, dvacátého-osmého verše:Ale on řekl: "Blaze těm, kteří slyší Boží slovo a zachovávají je."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.