Dorosťáček - Leden 2012

25. února 2012 v 20:10 |  Dorosťáček

Dorosťáček

Leden 2012
 
A je tu Leden 2012! Opět přivítání Nového Roku…..
Co přinese tento rok? Bude stejný jako ten minulý? To ví jen Bůh. Ale něco se přece jen změní…budeme o rok starší. Pro někoho tragédie, pro jiné úspěch!

Možná budeme, víc rozumnější, vyspělejší a pochopíme více věcí….. kdo ví? V tomto roce očekává dorost zase nové zážitky. Nový zimní pobyt, přivítání nových dorostenců, nový letní pobyt, rozloučení z nejstaršími dorostenci…. atd. Těšíte se na všechny ty akce? Můžeme Bohu jenom děkovat za všechny ty krásně strávené chvíle v roce 2011, ale taky za ty méně krásné. Určitě je za co děkovat!

Na dorostech se učíme zpaměti Koloským 3 kapitolu. Každý dorost jeden veršík. Římanům 12 kapitolu už máme za sebou a myslíme, že nám to všem prospělo, když jsme se ji naučili.

Co se týká nejmladších dorostenců, kteří přišli k nám v roce 2011, musíme říct, že se už skvěle adaptovali a snaží se opravdu krásně zapojovat do všech akcí a programů. Mnoho z nich si už umí připravovat úžasná zamyšlení, která nás vždy povzbudí. Jsme za ně opravdu vděční a v mnoha věcech jsou pro nás (starší dorostence) velkým vzorem. ,,Nikdo, ať tebou nepohrdá proto, že jsi mladý; ale těm, kdo věří, buď vzorem v řeči, v chování, v lásce, ve víře, v čistotě." 1.Timoteovi 4,12. Jen tak dál! Jsme na vás hrdí! Děkujeme vám a máme vás rádi.

Těšíme se určitě z toho, že každý pátek půl hodinky před dorostem může být modlitební skupinka. Je super, že tato skupinka může existovat i přes školní rok a ne jen o prázdninách. Zatím se nás pravidelně schází asi 10 dorostenců. Vidíme, že i tato půlhodinka, kdy se modlíme je velmi důležitá a má smysl. Proto rádi přivítáme i ty, kteří ještě nepřišli, aby se s námi modlili. ,,Netrapte se žádnou starostí, ale v každé modlitbě a prosbě děkujte a předkládejte své žádosti Bohu." Filipským 4,6.

Naše adoptovaná holčička Teddy nezapomene nikdy napsat v dopise pro nás, že se každý den za nás modlí. Nemyslíte, že by bylo hezké se taky za ní modlit? Tam, kde žije je to určitě úplně jiné než u nás, a někdy opravdu těžší. Nezapomínejme tedy na Teddy! Ona potřebuje naše peníze, aby mohla žít normálním životem, jako každý z nás. Potřebuje také naše modlitby. ,,Jeden za všechny, všichni za jednoho!" - toho se držme.

Také nás čeká pololetí školního roku. Ve školách nás teď vymačkávají, jak jen to jde.
(Jako bychom byli citróny). Už nevíme ani kde nám hlava stojí. Samé stresy a obavy.
Ale my víme, že Bůh nás nenechá ve štychu a postará se o nás. ,,Neměj strach a neděs se, neboť Hospodin, tvůj Bůh, bude s tebou všude, kam půjdeš." Jozue 1,9. A tohle nás ujišťuje, že se nemáme bát jít ani do školy. (Vždyť co nám mohou udělat učitelé?)

Už se pečlivě a svědomitě připravujeme na náš zimní pobyt! Všichni se moooc těšíme. Ve skupinkách řešíme programy, skupinky a jídelníček. Není lehké si připravit takovou skupinku, ale naším úkolem je se za to modlit, a Pán si to požehná. Naším tématem zimního pobytu je BOŽÍ ZBROJ. A modlíme se i o počasí, abychom tam nezmrzli.

Máme nový dorostový veršík na rok 2012:
,,Neboj se toho, co máš vytrpět. Hle, ďábel má některé z vás uvrhnout do vězení, abyste prošli zkouškou, a budete mít soužení po deset dní. Buď věrný až na smrt, a dám ti vítězný věnec života." Zjevení Janovo 2, 10.
Nejdůležitější části tohoto veršíku je nejspíš - BUĎ VĚRNÝ AŽ NA SMRT.Tak se toho držme! Jsme bojovníci pro Pána!

vaše dorostenky Lucka + Emi
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.