Zamyšlení na tento týden (30.1.-5.2.)

30. ledna 2012 v 6:00 |  Zamyšlení

Kristus dává život

Přečti si: Jan 3, 14-18,16

Nový život


Blanka měla moc ráda kytičky a pomáhala mamince se o ně doma starat. Nejraději měla africké fialky - líbily se jí jejich plné květy a barevné odstíny. "Podívej, mami, tady se u fialky ulomil list." Vzala kousíček lístečku a hodila ho do koše.
Maminka ulomený list rychle vyndala. "Pojď, ukážu ti, co se s ním dá udělat." Do skleničky nalila vodu a skleničku přikryla víčkem, který si udělala z papíru. Do papíru vystřihla štěrbinu a tou prostrčila lístek tak, aby se jeho stonek dotýkal vody. "Teď počkáme, až vyrazí první kořínky."
Za několik dní si Blanka všimla, že se na konci začínají objevovat malinké kořínky silné asi jako vlas, které časem zesílily a začaly růst. "A teď je načase ho zasadit do hlíny," řekla maminka. Občas ho budeš muset zalít, ale to už nechám na tobě."
Blanka svědomitě zalévala a za nějaký čas začaly z hlíny vykukovat první nové lístky. "Mami, podívej! Ten starý list začíná vadnout! Co budeme dělat?"
"S tím se nic dělat nedá. Takhle to má být. "Mateřský" list už splnil svůj úkol. Dal svůj život nové rostlince." Vysvětlovala maminka.
Večer Blanka tatínkovi řekla, co viděla.
"Myslím, že se nám nabízí hezké biblické přirovnání. Pán Ježíš také zemřel, abychom my mohli žít. Položil svůj život, abychom my získali život věčný v nebi. Ale je tu přece jen rozdíl. Stará rostlinka zahynula, ale Pán Ježíš žije dál. Vstal z mrtvých a nyní připravuje v nebi místo pro tym kdo v něm obdržeoi nový život."¨

A CO TY? Obdržel jsi nový život v Kristu? On zemřel, abys mohl žít věčně. Přijměte, co pro vás připravil. Důvěřuj mu jako svém Bohu a Spasiteli.

"Kdo věří v Syna, má život věčný. Kdo Syna odmítá, neuzří život, ale hněv Boží na něm zůstává." Jan 3,36
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.