Zamyšlení na tento týden (22.1. - 29.1.)

23. ledna 2012 v 6:00 |  Zamyšlení

Bůh vyslyší naše modlitby

Přečti si: Jakub 4,1-3; 1. Jana 5,14-15

Boží odpověď

"To nám Bůh všem moc pomohl, viď?" řekl šestiletý Marek.
Marušku slova malého brášky trochu zarazila. "Máš pravdu. Uzdravil babičku, tatínkovi dal novou práci a podařilo se nám najít i nové kamarády."
"To nám Bůh vždycky dá, co moc chceme. To je jako v pohádce. Jenom mu o to řekneme," rozumoval dál. "Maruško, co si přeješ?"
"Há bych moc chtěla piáno. Ale mamka říká, že musím počkat, až budu starší."
"Já si moc přeju nové kolo, ale táta říká, že musím počkat na Vánoce. Ale já ho chci teď! Hele, má nápad. Řekneme si o dárky Bohu hned teď. Co ty na to?"
Večer šla maminka dát dětem před spaním dobrou noc a vrátila se trochu rozpačitá. "Když se modlili, Maruška prosila Boha, aby jí hned poslal piáno a Mareček chtěl kolo," oznamovala tatínkovi.
"Zdá se, že když neuspěli u nás, zkoušejí to u někoho mocnějšího," řekl tatínek.
Děti své tiché žádosti předkládaly Bohu několik týdnů, a když se nic nedělo, vydaly se za rodiči. "Myslela jsem si, že Bůh vždycky vyslyší naše modlitby," začala opatrně Maruška.
"To máš pravdu," řekl tatínek. Moc dobře tušíl, co bude následovat.
"Ale my jsme Boha žádali o piáno a kolo a nedostali jsme ani jeden nic. Bůh nás asi neslyšel. Asi jsme mluvili moc potichu."
"Jsem si úplně jistý, že vás Bůh slyšel. Problém je, že vy neslyšíte jeho odpověď. Říká vám totéž, co já s maminkou. Abyste počkali."
Maruška se zamračila. "Ale my nechceme čekat."
"Tatínek i já si myslíme, že byste měli chvíli počkat. Jak se zná, Pán Bůh s námi souhlasí," řekla maminka.
Marek zatahal Marušku na ruku. "Asi jsme jsme tu odpověď dostali. Budeme muset jen malinko počkat."

A CO TY? Žádáš Boha o věci, které ti rodiče odmítli dát, nebo ti řekli, že si musíš na splnění přání počkat? Třeba není rozumné, abys tu věc dostal hned. A když se pomodlíš, hledej Boží odpověď. Někdy ti Bůh řekne ANO, jindy řekne NE. Ale někdy nám taky řekne POČKEJ. Bůh vždycky vyslyší naše modlitby. Ale slyšíš ty jeho odpověď?

"Prosíte sice, ale nedostáváte, protože prosíte nedobře." Jakub 4, 3
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.