Zamyšlení na tento týden (5.12.-11.12)

5. prosince 2011 v 6:00 |  Zamyšlení

Řiď se pravidly


Přečti si: Matouš 22, 35 - 40

Porušení pravidel


Už mám té školy až po krk," prohlásila Lenka a hodila sebou na gauč. "Jsou tam jen samá nařízení. Neběhejte po chodbách. Neklouzejte po zábradlí. Neotvírejte horní okna. Ne, ne, ne a zase ne!"
"A co jsi chtěla dělat a nemohla, protože to bylo zakázané?" zeptala se maminka.
"No..., skoro nic," váhavě odpověděla Lenka.
"Já bych řekla, že se něco stalo. Tak ven s tím," trvala na svém maminka.
"Skoro nic. Jen jsem utíkala dopředu, abych se mohla napít. Měla jsem děsnou žízeň."
"Hmm, jinými slovy, ty jsi předběhla. Jak by se líbilo tobě, kdyby se někomu nechtělo čekat, a předběhl tě ve frontě na lídlo?"
"No, nevím. Hele brácho, pojď půjdu si s tebou chvíli hrát," řekla a šla se Štěpánem na zahradu.
Za chvíli byla zpátky. "Mami, Štěpán pořád podvádí. Hrajeme si na schovku a on se dívá mezi prsty!"
"Ano?" tvářila se maminka překvapeně. "Třeba nemá rád pravidla. Tak si hraje po svém. Nakonec ty taky nemáš ráda pravidla, takže jste dva."
"Ale to pak nemá cenu, když nehraje podle pravidel. To se nedá hrát."
"Víš, co, posaď se na chvíli. Hrozně moc si přejeme, aby pravidla dodržovali ti druzí, ale na sebe přitom zapomínáme. Pravidla jsou všude - v práci, ve škole, na táboře, ale i na ulici. Bůh věděl, že musíme mít pravidla, abychom spolu vycházeli. A i on má pravidla."
"Jaká?" zeptala se Lenka.
"Je jich hodně, ale nejdůležitější je, že máme milovat Hospodina. Potom máme milovat druhé lidi stejně, jako máme rádi sebe. A pokud začneme tady, pak nám to pomůže řídit se i jinými pravidly."

A CO TY? Jsou pravidla, která se ti nelíbí? Vzpomeň si na Boží pravidlo: Miluj Hospodina a svého bližního. Pokud se budeš řídit tímto pravidlem, bude pro tebe snazší rídit se i pravidly, které se ti nelíbí.

"Miluj Hospodina, Boha svého, z celého srdce, celou svou duší, celou svou silou a celou svou myslí. A miluj bližního svého, jako sám sebe." Lukáš 10, 27
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.