Zamyšlení na tento týden (19.12. - 25.12.)

19. prosince 2011 v 6:00 |  Zamyšlení

Stůj blízko Ježíši

Přečti si: Židům 10, 22 - 25

Světlo, za kterým jít


Petr nevěděl, kam se dívat dřív. Nikdy neviděl tolik zajímavých věcí najednou. To má fakt úroveň, říkal si v duchu. Opravdu nevím, jak strýčkovi poděkovat za to, že mě czal na tak velkou leteckou show.
Když poprvé přelétla nad letištní plochou letka vojenských tryskáčů. Lidi začali mávat a tleskat.Letadla, která letěla rychlostí stovek mil na hodinu, tvořila perfektní formaci tvaru diamantu. Když byla těsně nad letištěm, všechna letadla zakývala ve stejném okamžiku křídly, jakoby chtěla zamávat davu dole.
Petr byl jako u vytržení a s pusou otevřenou sledoval přelety stíhaček, které pokaždé utvořily jinou formaci. Někdy se zdálo, že se jejich křídla dotýkají. Byl to opravdu zážitek a Petra moc mrzelo, když přišel konec. Ale strýček měl v rukávu ještě jedno překvapení. Představil Petrovi svého starého přítele, ktyrý byl pilotem jednoho s těch tryskových letadel. "Kapitáne Jacobsi, jak blízko jsou vedle sebe letadla ve skutečnosti? Ze země to vypadá, že se jejich křídla skoro dotýkají."
"Většinou jsou konečky křídel od sebe vzdáleny asi metr. Piloti se takto učili létat za 2.světové války. Lezadla létadla ve velmi těsných formacích, aby se navzájem neztratila , když vlétla do mraků. Dokud pilot vedle sebe viděl světlo sousedního letadla, věděl, že je všechno v pořádku," vysvětloval kapitán Jacobs. Petr měl v zásobě spoustu otázek a kapitán Jacobs byl ochotný mu byl ochotný mu trpělivě odpovídat.
"Páni, to budou kluci valit oči, až jim budu vyprávět, co jsem viděl a slyšel," řekl cestou domů.
"To jsem opravdu moc rád, že se ti to líbilo. A pilotování tryskáče se dost podobá křesťanskému životu," odpověděl strýček."
"To bych moc neřek," divil se Petr.
"Podívej, dokud pilot vidí světlo vedlejšího letadla, ví, že je vše v pořádku. A dokud křesťané stojí blízko Ježíše, vědí, že jsou na správné cestě, a to i tehdy, je-li ta cesta zamlžená," vysvětlil strýček.

A CO TY? Máš ve svém životě problém s "hustými mraky"? Možná jsou těmi mraky problémy ve škole, možná mají velké starosti rodiše, možná ses rozešel s nejlepší kamarádkou nebo kamarádem. Nazáleží na tom, o jaký konkrétní problém se jedná - ale vždy zůstaňte blíko Ježíši skrze modlitbu, čtení Písma a společenství s křesťany. Ježíš je světlem, ze kterým je třeba jít.

"...přibližte se k Bohu a přiblíží se k vám." Jakub 4, 8
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.