Zamyšlení na tento týden (12.12. - 18.12)

12. prosince 2011 v 6:00 |  Zamyšlení

Stav podle Božího plánu

Přečti si: 5. Mojžíšova 10, 12-13; 20-21

Motokára

Vlasta chtěl, aby mu táta postavil úplně stejnou motokáru, jakou měl on, když byl malý kluk. Její náčrt byl pořád schovaný na půdě v šuplíku. "Tady je," řekl tatínek a vyndal ze zásuvky zažloutlý kus papíru, "Podívej!"
"To je perfektní," zvolal Vlastík. "podle toho postavíme nejhezčí motokáru ve městě! Kde začneme?" zeptal se. Ale tatínek strkal papír zpátky do zásuvky. "Tati, proč to uklízíš?"
"Protože zkusíme postavit motokáru podle toho, jak si myslíme, že je to správně," odpověděl tatínek.
Vlaste nevěřil svým uším. "Tati, ale to je těžký. Musíme mít předlohu, jinek stejné auto, jako bylo to tvoje, nepostavíme."
"Víš, konstrukce takové motokáry je úplná hračka, když to porovnáme s budováním našeho života."
"Kam, tati, zase míříš?"
"Nedávno jsi nám řekl, že jeden z tvých učitelů vám řekl, že není třeba číst Bibli. Každý by měl žít podle toho, co si myslí, že je správné. A taky jsem si všiml, že od té doby máš každou neděli ráno připomínky, že se ti nechce do sboru, a když si doma čteme z Bible, jsi jako duchem nepřítomný. Když nepotřebuješ Bibli, aby ses dozvěděl o Bohu a jeho plánech pro tvůj život, tak proč bys potřeboval plánek na stavbu motokáry?"
Vlastík nevěděl, co říct. Chvíli bylo nepříjemné ticho a pak řekl: "Máš pravdu. Bez plánku auto nepostavíme a bez četby Bible se nedozvíme, jaký má Bůh pro náš život plán."

A CO TY? Víš, že potřebuješ Boží vedení, abys dobře postavil svůj život? Bible je tvým konstruktérským plánem. Stav svůj život podle Božího návrhu, nikoliv podle toho, co si myslíš, že je zprávné.

"Bedlivě poslouchej všechna tato slova, která ti přikazuji, aby se vždycky vedlo dobře tobě ... když budeš dělat, co je správné v Hospodinových očích." 5. Mojžíšova 12, 28
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.