Zamyšlení na tento týden (28.11. - 4.12)

28. listopadu 2011 v 6:00 |  Zamyšlení

Buď laskavý

Přečti si: 1. Petrova 3, 8-11

Nemotorná Klára


Alice už odcházela od okénka s obědem na talíři, když jí nekdo málem vyrazil tác z ruky. Velká část polévky skončila na bílém tričku. Ohlédla se, kdo to byl - no jasně, zas ta nešika Klára. "Alice, mě to fakt moc mrzí..." omlouvala se a chudák byla v obličeji celá rudá. Kluci za ní se totiž ohromně bavili. Alice začala sbíra ze země příbory a střepy a Klára začala utírat zbytky jídla na podlaze ubrouskem.
"Nech to být. Ohlásím to v kuchyni a někdo to příjde utřít," zastavila ji Alice.
"Fakt je mi to moc líto," pořád opakovala, ale to už se Alice otočila a šla si sednout ke svým kamarádkám. Klára si šla sednout do vzdáleného koutu jídelny. Seděla tam úplně sama, oči zarudlé a hrozilo, že za chvíli vypukne v pláč.
Alice se o polední přestávce rychle stavila doma, převlékla se a řekla mamince, co se přihodilo. "Chudák Klára, ta se ale musela cítit trapně!" reagovala mimanka. "Třeba bys jí mohla pomoct všechno zahladit."
Alice přemýšlela nad miminčinými slovy. Proč bych já měla pomáhat Klářa, aby se cítila lépe? trapně bych se měla cítit já, ne ona, říkala si. Ale maminčila slova se jí stále vracela. A taky si vzpomněla na jeden biblický verš: "Buďte k sobě navzájem laskaví, milosrdní a navzájem si odpouštějte..." Celé odpoledne na to musela myslet.
Druhý den se v jídelně rozhlédla a viděla, že Klára jako vždycky sedí sama v rohu místnosti. Vydala se tedy tím směrem a všimla si jak Klára začíná postupně rudnout v obličeji. "Chci - chci ti říct, že je všechno oukej." řekla Alice.
"Je mi líto, že jsem do tebe vrazila," koktala Klára. "Opravdu jsem nechtěla."
"Já vím, že jsi to neudělala naschvál. Každému z nás se někdy něco podobného stane," řekla Alice.
Děvčata si pomalu začla povídat o spolužácích a o škole a ledy začaly pomalu roztávat. Bože, prosím, dej ať se stanu dobrou kamarádkou Kláry - nejen pro dnešek.

A CO TY? Znáš někoho, kdo je vždycky sám? Někoho, komu se přezdívá nešiko? Někoho, kdo není krasavec? Někoho, kdo není krasavec? Bůh chce, abys projevoval lidem lásku. Zamysli se, jak se ten člověk cítí. Buď k lidem přátelský.

"Buďtě k sobě navzájem lakaví, milosrdní, odpouštějte si navzájem." Efezským 4, 32
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.