Zamyšlení na tento týden (21.11. - 27.11)

21. listopadu 2011 v 6:00 |  Zamyšlení

Nauč se trpělivosti


Přečti si: Jakub 1, 1-4

Zkouška víry

Bum! Bum! Bum! Přerušilo klidné ráno bušení kladiva. Maminka se probudila jako první. Co se to děje? A pak se to ozvalo znovu: Buch! Buch! Buch! Rychle vstala z postele a šla dolů, aby zjistila, co se děje. Dole v kuchyni našla syna s kladivem v ruce. Snažil se přibít dřevěnou čtvercovou desku na čtyři kolíky.
"Co to tady tak brzo ráno děláš?" zeptala se.
Jonáš trochu překvapeně zvedl hlavu. "Chtěl jsem pro tebe vyrobit malou stoličku, aby sis na ni mohla stoupnout, když někam nemůžeš dosáhnout."
"To je od tebe hezké, Jonáši, opravdu hezké, ale přece jen jsi mohl počkat, až se všichni vzbudí."
"Tak jo," odložil Jonáš kladivo. " Mohli bysme si dát spolu snídani?"
"Tak já ji jdu připravit," souhlasila maminka. Když se chystali zasednout ke stolu, nakoukli do kuchyně tatínek a Julka. "Můžete se k nám přisednout," pozvala je maminka dál a musela se smát, když viděla jejich rozcuchané hlavy a rozespalé obličeje.
Po snídani tatínek sáhl po Bibli a začal číst z knihy Jakubovy (viz text Písma). "První křesťané byli kvůli své víře krutě pronásledováni," řekl. "Jakub jim říká, že mají mít radost, když je jejich víra prověřována - zkoušena -, protože tím roste jejich vytrvalost. My v naší zemi dnes pronásledování kvůli víře nezakoušíme, ale i naše víra je někdy prověřována. Třeba když..."
"Třaba když v sobotu brzy ráno někdo začne mlátit kladivem a vzbudí celý dům," ozvala se Julka. "To člověka učí mírnosti."
"Přesně tak," smál se tatínek. Na různých nepříjemnostech bychom se v životě měli učit trpělivosti. A je jedno, jak velká nebo malá ta nepříjemnost je."

A CO TY? Objevily se ve tvém životě velké věci, které se staly zkouškou tvojí víry - například úmrtí, rozvod, protivní lidé, problémy ve škole? Nebo se jedná jen o malé věci, které tě štvou - kamarád, který vždycky dorazí pozdě, přezdívka, kterou nemáš rád, jídlo, které ti nechutná?? Je-li tvoje víra opravdová, všechny tyto nepříjemnůstky tě naučí trpělivosti. Tak za ně buď vděčný!!! ;-)

"Vždyť víte, že osvědčí-li se v nich vaše víra, povede to k vytrvalosti." Jakub 1,3
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.