Zamyšlení na tento týden (14.11. - 20.11.)

14. listopadu 2011 v 6:00 |  Zamyšlení

Odděl se pro Ježíše

Přečti si: Efezským 5,18 - 23

Jako Strom

"Mami, my s tátou půjdeme před obědem na chvíli ven, neva?" Maminka ráda souhlasila - alespoň mohla v klidu připravit jídlo. Tak se teda mužská část rodiny vydala do lesa. Jezdili sem na dovolenou každý rok, oblíbili si zdejší kraj s krásnými lesy a rybníky. A Šimon moc rád chodil s tátou na procházky - doma nikdy nebyl čas.
Ale dneska měl připravenou jednu důležotou otázku. "Tati, v nedělní škole nám pan učitel říkal něco o tom, že když se lidé podívají na náš život, měli by poznat, že jsme křesťané. Já si moc nedovedu představit, jak by se to mohlo poznat."
Tatínek se chvíli rozhlížel po okolí a pak řekl: "Podívej se támhle na tu skupinku stromů. Upoutá některý z nich tvou pozornost?"
"Mmm... řekl bych, že tamhleten, co stojí tak trochu stranou."
"Vidíš, ukázal si na strom, který se tak trochu liší od ostatních. Když někdo bude chvíli sledovat, jak žiješ ty, měl by vidět, že jsi jiný."
"Ale jak jiný?? Nejsem ani dost velký, aby si mne někdo všimnul," ptal se Šimon.
"Ale podívej, ten strom taky není největší, ale je zvláštní, stejně jako ty. Jedna možnost, jak se to může projevit je, že se budeš chovat jinak k druhým lidem. Bůh chce, abychom byli k druhým lidem laskaví."
"Dobře, ale co ještě?" ptal se Šimon dál.
"To, co děláš , tě může odlišovat od tvých přátel. Třeba že někteří raději hrají fotbal, než by šli do nědělní školy. Někdo se zase dívá na špatné filmy nebo používá sprostá slova. I tebe může Satan pokoušet ke zlu, ale Bůh si přeje, abys tyto věci nedělal. On chce, aby tvými vlastnostmi byla láska, trpělivost, laskavost a ohleduplnost.
"Už to chápu. Pokud zvážím to, co budu dělat a jak budu jednat, tak si děti všimnou, že se chovám jinak."
"Přeně tak. Tak to často funguje," souhlasil tatínek. "Ale i když tvé dobré chování nikdo neocení, uvědom si, že se líbí Bohu a to je podstatné. Ale teď bychom se měli vrátit domů, maminka už na nás určitě čeká s obědem."

A CO TY? Poznají na tobě lidé, že jsi křesťan? Nepoznají to, pokud podvádíš, mluvíš hrubě, neposloucháš nebo lžeš. Ukaž jim místo toho lásku, poctivost, mírnost a ohleduplnost. Ukaž, že jsi kvůli Pánu Ježíší jiný.

"A proto vyjděte z jejich středu a oddělte se." 2. Korintským 6, 17
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.