9. Modlitba – tajemství růstu

2. listopadu 2011 v 14:00 |  Zamyšlení

Ranní modlitba

Žalm 5,1-13

,,Hospodine, ty můj hlas uslyšíš z rána, ráno ti připravím oběť a budu čekat." (v.4)

Nikdo nemůže očekávat radostný křesťanský život, pokud nebude věnovat stálou pozornost modlitbě. V Kristu rosteme podle toho, jak moc času věnujeme komunikaci s Bohem během soukromých modliteb.

Jednoduchý plán
Nabízím ti jednoduchý plán, který ti pomůže začít den s Bohem a dodá tvému každodennímu životu smysl a náplň. Jakmile ráno otevřeš oči, nauč se přivítat den prostým: ,,Díky, Ježíši." Pak si zkus co nejdříve po probuzení vyhradit čtvrthodinku jen pro sebe a pro Pána. V prvních pěti minutách si přečti kousek z Bible, aby se tvá mysl naplnila Božím Slovem. Můžeš se třeba nechat inspirovat a použít oddíl z této knížky, nebo si zvol verše podle vlastního výběru, ale určitě si něco z Bible přečti - občerství ti to mysl a zaměří tvé myšlenky Božím směrem.

Modlitba k Bohu
Dalších pět minut věnuj rozjímání. Přemýšlej nad oddílem z Písma, který jsi právě přečetl, a polož si otázku, jestli v něm není nějaká výzva pro tvůj život. Teď je také čas na to, abys Bohu přinesl své problémy, trápení a touhy. Ve zbývajících pěti minutách zaměř své modlitby ven, ve prospěch druhých - nevěřících přátel, kolegů v práci, své rodiny.
A nakonec chval Boha. Vzdávej mu díky, a pamatuj, on je pořád s tebou, v tobě a tobě k dispozici. Takže dobrý den!

Modlitba: Pane, pomoz mi uvést do praxe to, o čem jsem právě četl. Nauč mě trpělivosti, lásce a poslušnosti, abych mohl přijmout všechno, co máš pro mě dnes připravené. Amen

Čti také:
Lukáš 11,1-3 , Izajáš 65,24 , Jan 15,7
1. Co nám Bůh slibuje, když se budeme modlit?
2. Udělej si seznam lidí a věcí, za které se chceš modlit. J

Z knížky ,,Denně s Ježíšem"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.