12. Vysoké standardy v moci Ducha Svatého

11. listopadu 2011 v 7:00 |  Zamyšlení

Chce to odvahu

Lukáš 9,23-26

,,Kdo chce jít za mnou, zapři sám sebe, nes každého dne svůj kříž a následuj mne." (v.23)

Možná si myslíš, že tento verš už jsme probírali několikrát, tak proč ho znovu vytahovat? Chtěl bych zdůaznit, že pravda obsazená v tomto konkrétním oddíle Nového Zákona tvoří skutečný základ křesťanského učednictví.

Sebezapření
Podívejme se dnes podrobněji na téme sebezapření. Sebezapření znamená, že se obejdeme bez věcí, které bychom rádi měli, nebo že děláme něco, co bychom za normálních okolností nedělali. Opravdoví učedníci jsou v této důležité věci vždy ochotní podřídit se Ježíši. A co to znamená v praxi? Například to, že vydáme svěděctví před skupinou lidí, kteří nás o to požádají, i když nás pouhá myšlenka na veřejné vystoupení děsí. Nebo to, že myslíme na zájmy druhých. Nebo to, že si dáme práci a jdeme do kostela či do církve, i když se nám nechce. Také to znamená, že se přestaneme soustředit na vlastní touhy a začneme myslet na to, co chtějí ostatní.

Sezónní křesťané
Je to výzva, kterou Ježíš předkládá všem, kdo mu skutečně chtějí patřit, a která je také důvodem, proč se mnozí od následování Ježíše odvrácejí. Je mnoho lidí, kteří začínají křesťanský život s hlubokou touhou vydat se Kristu, když ale příjde okamžik zkoušky, nejsou připraveni obstát. Jak silné je tvoje rozhodnutí? Nejsi náhodou jen sezónní křesťan - ten kdo žije podle křesťanských principů jen v době, kdy nejsou žádné zkoušky a problémy? Pamatuj - Bůh sice určil standart tak vysoko, že nám se zdá nemožné ho dosáhnout, na druhou stranu nás ale také vybavil mocí ( Duchem stavým) k tomu, abychom to dokázali.

Modlitba: Pane, vím, ež po mně žádáš smysluplný křesťanský život. Děkuju ti, že když se ti poddám, zakusím moc Ducha Svatého, který mi dává sílu žít tak, jak to ode mě očekáváš. Díky, Otče. Amen

Čti také:
Lukáš 14,16-35 , 55,27-28 , Římanům 15,1
1. Proč nepřišli hosté na večeři?
2. Co Ježíš žádal od svých následovníků?

z knížky ,,Denně s Ježíšem"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.