11. Chvála - jak užívat života

6. listopadu 2011 v 18:24 |  Zamyšlení

Děkování

Žalm 107,1-22

,,...ať vzdají Hospodinu chávu za milosrdenství a za divy, jež pro lidi koná..." (v.8)

Jednou někdo řekl, že existují dva typy křesťanů: ti, kdo považují věci za samozřejmé, a ti, kdo přijímají věci s vděčností. Do které skupiny patříš ty? Když ráno vystrčíš noc z postele a zjistíš, že venku prší, máš chuť zachumlat se znovu do peřin? Nebo vítáš každý den, ať je deštivý nebo slunečný, se srdcem plným chvály a vděčnosti Bohu, v jehož nádherné společnosti ho můžeš strávit?

Chval Boha
Žlamista nás tady u na mnoha jiných místech povzbuzuje, abychom stále vzdávali Bohu chválu za všechno požehnání, které v životě máme, a každý pravý Ježíšův učedník si jistě uvědomuje, jak je to důležité. Bez chvály je náš život prázdný, anikdy neprožijeme jeho hloubka tak, jak to pro nás Bůh naplánoval. Nový zákon nám tuto důležitou skutečnost také připomíná: ,,...vždycky za všecko vzdávejte díky Bohu a Otci ve jménu našeho Pána Ježíše Krista" (Efezdkým 5,20).

Začni hned
Bylo by dobré zkusit dnešního dne využít každou příležitost ke chválení Boha. Začni tím, že mu poděkuješ za to, že ses dobře vyspal. Poděkuj mu za všechno, co ti nový den přinese. Poděkuj mu zajídlo, které sníš před odchodem z domova, a celý den si všímej věcí, za které ho můžeš chválit. A jestli tě nic nenapadne, chval ho za jeho Syna, Pána Ježíše Krista, a za spasení, které pro tebe získal na golgotském kříži. Seznam věcí, za které můžeš Boha chválit, je nekonečný, začni tedy hned teď!


Modlitba: Otče, je mi líto, že tě chválím tak málo, když kolem sebe vidím tolik tvé lásky a péče. Odpusť mi to prosím a pomoz mi, abych stále chválil tvé jméno.

Čti také:
Žalm 15,1-6 , Filipským 4,4-6 , 1.Tesalonickým 5,16-18
1. Jak máme chválit Pána?
2. Za co máme děkovat?

z knížky ,,Denně s Ježíšem"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.