10.Modlitba – tajemství růstu

3. listopadu 2011 v 19:20 |  Zamyšlení

Večerní modlitba

Matouš 14,13-33

,,Když nastal večer, přistoupili k němu učedníci…" (v.15)

Někteří křesťané si myslí, že ranní modlitební chvilka stačí k tomu, aby člověk žil efektivní křesťanský život. Kdo však chce opravdu naplnit vůli svého Pána, bude sním podobně jako bibličtí učedníci trávit čas i večer.

Shrnutí dne
Jak využít náš večerní čas s Bohem co nejlépe? Najdi alespoň deset minut na sklonku dne a buď jen sám s Bohem. Shrň si v Boží přítomnosti události dne. Připomeň si své neúspěchy a pády a popros Pána o odpuštění. Určitě budeš mít příležitost vyjádřit mu i vděčnost, když se zamyslíš, jak ti projevuje svou dobrotu. Pár minut věnuj tomu, že ho budeš chválit za to, že je tvým Spasitelem. Pochopitelně budou i další věci, které se budou hlásit o tvou pozornost, například nemocný přítel nebo příbuzný, který má problémy. Modli se za ně konkrétně a požádej Boha, aby je uzdravil a zasáhl do jejich života svou nadpřirozenou mocí.

Před usnutím
Tvé poslední myšlenky před usnutím by měly směřovat k Bohu a k jeho dobrotě. Tak jako se schoulíš v posteli, tak stejně se můžeš uvelebit i v myšlenkách na Boží lásku. Odpočiň si v Bohu. Když spíme, naše mysl stále zvláštním způsobem funguje, a budeš překvapený, jak tvá mysl sycená duchovními myšlenkami přes noc ovlivní i tvé nejhlubší nitro. Pochopitelně je také dobré si vybrat nějaké vhodné biblické verše, nad kterými můžeš těsně před usnutím přemýšlet. Zjistíš, že mysl plná Božích myšlenek a jeho lásky je cestou k nejlepšímu odpočinku a nejlepším občerstvením pro další den.

Modlitba: Milý Pane, každý den se učím, jak je důležité s tebou denně mluvit. Pomoz mi růst, kousek po kousku, do tvé podoby. Amen.

Čti také:
Žalm 119, 9-16 , 63,6 , Filipským 4,8 , Izajáš 26,3
1. Kam si žalmista ukládá Boží slovo?
2.Nad čím bychom měli přemýšlet?

Z knížky ,,Denně s Ježíšem"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.