Zamyšlení na tento týden (31.10 - 3.11.)

31. října 2011 v 6:00 |  Zamyšlení

Děkuj za věci malé i velké

Přečti si: Žalm 107, 1-2; 21-22


Velké i malé věci
Hanka vešla do pokoje, kde po operaci kotníku ležel její bratr David. Byli dvojčeta. Kromě několika dobrot nesla s sebou Hanka věci z nedělní školy. Byl to velký arch papíru, na kterém bylo napsáno seshora dolů velkými písmeny slovo VDĚČNOST. "To byl náš úkol," vysvětlovala. "Měli jsme napsat ke každému písmenu seznam věcí, za které můžeme být Bohu vděčni. A to tak, aby slova začínala písmenem ze slova "vděčnost". Háčky a čárky se můžou vynechat. myslela jsem si, že bychom to mohli zkusit spolu, když jsme dvojčata.
Dohodli se, že budou psát na střídačku. Každý jedno písmeno. Jako první se chopil tužky David. "V" jako "Vzkříšení", napadlo ho a napsal své první slovo. Pak pokračovala Hanka. Konečný výsledek vypadal takhle.

V - vzkříšení
D - dárky
E - emoce
C - cirkus
N - nemocnice
O - okurky
S - spasení
T - televize
"Davide, ty všechno bereš moc vážně. Dáváš tam jen takové vznešené věci jako "vzkříšení" a "spasení". Když se pak podívám na moje slova, vyjdu z toho dost hloupě," řekla Hanka.
"Ne, vůbec to není hloupé. Je dobře, že jsi je tam napsala. Ten seznam je pak mnohem vyváženější. Víš přece, jak taťka říká, že máme být vděčni za všechno - za malé i velké věci."A CO TY? Děkuješ Bohu za hračky a zapomínáš děkovat za rodiče? Nebo naopak: děkuješ Bohu za dobré zdraví, ale nepovšimneš si, že svítí sluníčko? Všechny věci, ty velké i malé, jsou z Boží ruky. Děkuj mu tedy za všechno - ale především za jeho Syna.

"Bohu budiž vzdán dík za jeho nevystižitelný dar!" 2. Korintským 9,15
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.