Zamyšlení na tento týden (24.10. - 30.10.)

24. října 2011 v 15:30 |  Zamyšlení

Nemusíš dělat všechno

Přečti si: Koloským 3,17.23.24

Málo namazaný
Byla sobota ráno a Jana rychle hltala koblížek a dopíjela mléko. Ráno měli zkoušku s pěveckým sborem, pak slíbila, že se staví u Jindřišky, aby se spolu podívaly na matiku před pondělním testem, a ...a najednou si na něco vzpomněla. ,,Mami, zapomněla jsem ti říct, že jsem pozvala na lehkou večeři pár lidí z mládeže. Potřebujeme probrat prázdninový tábor," a už sahala po kabátu a utíkala pryč.
,,Měla jsi mi o tom říct dřív a třeba se zeptat, jestli se mi to hodí. A protože jsi to neudělala, budeš muset připravit občerstvení sama. Já jdu do sboru připravovat časopis."
Janě se o¨d samého počátku moc nedařilo. Moc necvičila a zpěv se nedařil. Rozmrzelá dorazila k Jindřišce se zpožděním, ale moc jim to řešení příkladu nešlo, a tak strávily nad sešity víc času, než Jana čekala. Když se podívala na hodinky, bylo půl páte a nejvyžší čas utíkat domů a připravit se na hosty. Doma rychle vyndala misku s pomazánkkou, kterou včera připravila, ale teď viděla, jak málo pomazánky udělala. Musela při mazání pěně šetřit a podle toho i chleby vypadaly.
Když kluci a děvčata dorazili, donesla na stůl talíř s chleby. Hned se po nich natáhly ruce, ale Hoza si neodpustil poznámku: ,,Ty jsi ty chleby tou pomazánkou jen tak polechtala, co? Jen tak malinko, aby nebyly vidět dírky," a začal se smát. Janina celá zrudla a nejraději by se propadla do země. ,,Já, já..." začala cosi koktat na vysvětlenou. Byl to prostě trapas.
Večer se svěřila mamince, jak to všechno dopadlo. ,,Víš, Jano, ono je to s tou pomazánkou docela poučné. Snažila ses trochou pomazánky pokrýt spoustu chleba. A sejně tak chceš ty sama pokrýt spoustu aktivit a už na to nestačíš. Děláš toho hodně, ale nic pořádně."
,,Asi máš pravdu mami. Ale co mám dělat?"
,,Sepiš si seznam věcí, které chceš udělat. Pak se modli a pros Boha, aby ti pomohl vybrat to nejdůležitější. Pracuj na zěchto vybraných věcech a dělej je pořádně a svědomitě. Nakonec mnohem víc lidem pomůžeš, když si nebudeš nabírat nad svoje možnosti."A CO TY? Taky máš pořád spoustu práce a nic nestíháš? A to, co uděláš, je odbyté? Nauč se říkat ,,ne" , pokud už nemáš čas na další úkoly. Modli se za to, abys dokázal vybrat, co bude tvůj úkol a co odmítneš. Popros o pomoc rodiče nebo vedoucího dorostu nebo mládeže. A pokud na něčem začneš pracovat, dělej to, jako bys to dělal Pánu. :-)

,,Všechno, co máš vykonat, konej podle svých sil." Kazatel 9,10
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.