7. Pod autoritou - cesta k větším věcem

30. října 2011 v 8:00 |  Zamyšlení

Cesta vzhůru

Matouš 20,17-28

,,Kdo se mezi vámi chce stát vělkým, buď vaším služebníkem." (v.26)

V izraelské armádě vybírají budoucí důstojníky mimo jiné podle toho, jak jsou ochotni podřizovat se autoritám. Jejich heslem je: ,,Můžeš být důstojníkem, pokud prokážeš, že dokážeš poslouchat jeného vůdce."

V čem spočívá velikost
Tento příklad s Izraelskou armádou nám připomíná, jaký má Ježíš postoj ke skutečné velikosti (jak vidíme v dnešním oddíle Bible). Čteme tady jasně: ,,Kdo se mezi vámi chce stát velkým, buď vaším služebníkem, a kdo chce být mezi vámi první, buď vaším otrokem." Mnozí z nás by se rádi viděli na vrcholku a většinou bychom rádi měli moc nad druhými, ale než nám Bůh svěří pozici autority, bedlivě sleduje, jak reagujeme na ty, kdo jsou nad námi. Když se vzpíráme autoritám doma nebo v zaměstnání, popřípadě dokonce zákounům, vzpíráme se ve skutečnosti Bohu ( Římanům 13,1)

Autority
Reakce člověka na utority v jeho životě se brzy stává měřítkem jeho vztahu k Bohu. Pokud je pro tebe těžké podřídit se doma, v práci nebo i jinde, budeš mít problémy s podřizováním se autoritě svého nebeského Otce. Pokud tedy máme být opravdovými učedníky, je třeba přijmout biblickou pravdu, než nám bude svěřena pozice autority, musíme se naučit žít spokojeně pod autoritou druhých. V únavných a nepříjemných situacích každodenní výchovy v tobě Bůh postupně buduje sílu, charakter a schopnosti, které si jednou použije pro svou slávu. pamatuj ale, že aby člověk mohl vládnout, musí se nejprve naučit poslouchat.

Modlitba: Nebeský Otče, chápu moudrost tvých přikázání. Rozumím tomu, že se nejdřív musím naučit poddávat se autoritám, abych byl jednou schopný být vou autoritou pro druhé. Amen

Čti také:
Římanům 13,1-8 , Koloským 3,22-25 , 1.Petrova 2,17
1. Jak můžeme poslouchat Boha v každodenním životě?
2.Jakým způsobem reaguješ na autority nad sebou?

z knížky ,,Denně s Ježíšem"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.