4. Neohlížej se

27. října 2011 v 8:01 |  Zamyšlení

Neohlížej se

Lukáš 9,51-62

,,Kdo položí ruku na pluh a ohlíží se zpět, není způsobilý pro království Boží" (v.62)

Je úplně jisté, že jakmile se rozhodněš poddat se ježíši kristu, objeví se najdnou mnoho věcí, které tě budou od tvého upřímného rozhodnutí zrazovat. Vůbec bych se nedivil, kfybys i teď mohl jmenovat něco, co už někdy zpochybńovalo tvou víru. S tím si ale nedělej starosti, člověk roste právě tím, že překonává problémy.

Výzva k úplné oddanosti
V dněšním oddíle čteme o třech mužích, kteří chtěli následovat Krista, ale nechali se od svého rozhodnutí určitými věcmi odradit. První muž chtěl Pána následovat všude, kam půjde, ale když mu bylo řečeno, že Ježíš nemá kde spát, najdnou už o něm neslyšíme. Druhý muž byl Ježíšem povolán ke zvláštnímu úkolu, on však cítil povinnost udělat ještě před tím něco jiného. Třetí muž nabídl Ježíši svůj život, trval však na to, že se nejprve musí rozloučit se svou rodinou

Ježíš na prvním místě
Samozřejmě je třeba chápat, že Ježíš od nás neočekává, že opustíme své rodiny nebo že se budeme vyhýbat svým povinnostem. Když však dojde k lámání chleba, chce být on na prvním místě v našem žebříčku hodnot. Žijeme ve věku, kdy jsou na Kristovy následovníky kladeny velké nároky, vždy´t dnešní doba je plná problémů, s nimiž se žádná dřívější generace nemusela vyrovnávat. Bůh od nás očekává, že budeme zářit jako světlo i v dobách stále temnějších. když ,,položíš ruku na plu" neohlížej se, oči měj upřené na svého Pána, který stojí před tebou. Ať je ti vždycky přednější než všechno ostatní. Rozhodni se dopředu, že ať se děje cokoliv, s Ježíšem to tak či onak překonáš.

Modlitba: Ježíši, jsi mým Pánem a Spasitelem. když se ohlédnu, nevidím nic, co by se to mohlo rovnat. Pane jsi mým vůdcem a zachráncem mé duše. Amen.

Čti také:
Matouš 6,19-34, Lukáš 12,7 , 1.Petrova 5,7
1. Co Bůh slíbil těm, kdo ho budou následovat?
2. Jak to Ježíš popisuje?


z knížky ,,Denně s Ježíšem"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.